Strona główna
Aktualności
Wycieczka do Miasta Przygód
Dnia 9 czerwca uczniowie klas piątych uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Mandorii – Miasta Przygód w Rzgowie. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie – zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, jak i osoby preferujące spokojniejszą zabawę. Wycieczka była nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także do integracji między uczniami. Wspólne przeżywanie emocji, rozmowy i śmiech sprawiły, że dzień upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze.
Dzień Pustej Klasy 12 czerwca 2026
Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze organizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. To wyjątkowy dzień, w którym dzieci wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. W związku z akcją klasy 1 a i 2 a wyszły dziś ze swoich sal i udały się do ogrodu klasztornego, który zachwyca swym pięknem i wspaniałą zielenią. W ogrodzie mogliśmy podziwiać piękno otaczającej natury, wspólnie się bawić oraz nasłuchiwać odgłosów ptaków i żab.
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI W ZWIĄZANYCH Z OBCHODAMI XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK
Tegoroczny Tydzień Bibliotek upłynął nam pod pięknym hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Mamy nadzieję, że zarówno w tym tygodniu, jak i każdym innym uczniowie ciągle odkrywają w naszych bibliotekach wiedzę, rozrywkę i odpoczynek wśród książek.
W tym roku z okazji Tygodnia Bibliotek organizowałyśmy dwa konkursy dla uczniów klas 6 – 8. Pierwszy z nich to konkurs klasowy na kolaż promujący hasło „Biblioteka, otwierasz, odkrywasz”. Drugi konkurs sprawdzał umiejętność pięknego pisania wśród naszych uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie napisać list do wybranego bohatera lektury.
Wizyta naszych uczniów w Bolsiusie
Uczniowie klas VII i VIII mieli okazję odwiedzić firmę Bolsius i poznać jej działalność od środka. Podczas wizyty mogli zapoznać się z historią firmy oraz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna linia technologiczna wykorzystywana w procesie produkcji.
Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, ciekawe oprowadzenie oraz poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, zobaczyć funkcjonowanie dużego zakładu produkcyjnego i poznać praktyczne aspekty pracy w przemyśle.
Wyniki ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego The Big Challenge (klasy 4–5)
Spośród naszych uczniów czołowe miejsca w naszej szkole zajęli:
I miejsce – Mateusz Zawieja (5b)
II miejsce – Natalia Chodorowska (5a)
III miejsce – Piotr Kowalski (5b)
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Każdy uczeń otrzymał nagrodę za swój wysiłek i zaangażowanie. Cieszymy się, że rozwijacie swoją pasję do nauki języków obcych.
I Międzyszkolny Turniej Rummikub w Kobylinie
11 czerwca zorganizowaliśmy I Międzyszkolny Turniej Rummikub dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów Szkoły Branżowej z gminy Kobylin. Wydarzenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia Rummikub. Zgromadziło ono pasjonatów logiki, liczb i strategii. Rywalizacja stała na niezwykle wysokim poziomie i dostarczyła wszystkim wielu sportowych emocji.