Aktualności

      • 08maj
        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2024
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2024

            „Moje zdrowie, moje prawo”

            W 1948 roku kraje z całego świata połączyły się i założyły Światową Organizację Zdrowia, aby promować zdrowie, zapewnić światu bezpieczeństwo i służyć bezbronnym.

            Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, tegoroczne hasło to „Moje zdrowie, moje prawo”. Jak co roku, nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Na godzinach wychowawczych uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą tej tematyki poprzez przygotowaną prezentacje, film oraz przygotowanie zdrowego drugiego śniadania.

            Było pysznie i zdrowo

            Sonia Majnert i Mariola Robak

      • 08maj
        •  „Planeta kontra plastik”
          • „Planeta kontra plastik”

            22 kwietnia to święto naszej planety. W tym roku Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Planeta kontra plastik”. Na lekcjach plastyki uczniowie klas IV-V wykonali zabawne postacie zwane Ekoludkami. Do ich powstania wykorzystali nie tylko plastikowe opakowania ale i inne odpady. Prace uczniów możemy podziwiać na mini wystawie, którą urządzono na korytarzu szkolnym. Ekoludki przypominają nam o konieczności codziennej segregacji odpadów.

            Donata Jankowska-Majnert

      • 08maj
        • Brawo Antoni!
          • Brawo Antoni!

            29 kwietnia odbył się w Koźminie Wlkp. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas szóstych.

            Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Antoni Kołata i Piotr Łuczak, którzy zakwalifikowali się do Koźmina, w wyniku eliminacji szkolnych, w których uczestniczyło 18 uczniów z klas szóstych. Konkurs w Koźminie Wlkp. składał się z dwóch etapów ( I etap- uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i tu należało zdobyć 90 procent, aby przejść do drugiego etapu oraz druga część - uczniowie musieli rozwiązać 5 zadań otwartych).

            Wśród finalistów wyłonionych z 25 uczestników znalazł się uczeń naszej szkoły Antek Kołata. Jak się później okazało Antek uzyskał maksymalną liczbę punktów zarówno z części pierwszej jak i drugiej i zdobył pierwsze miejsce z dwoma innymi uczniami naszego powiatu.

            Cieszymy się tym sukcesem niezmiernie, tym bardziej że w konkursie wzięło udział trzynaście szkół z powiatu krotoszyńskiego.

            Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach matematycznych.

      • 08maj
        • Wycieczka do Poznania
          • Wycieczka do Poznania

            25 kwietnia uczniowie klasy 3a oraz 2b wybrali się do Poznania, gdzie wzięli udział w pokazie rogalowo-koziołkowym prowadzonym przez Rogalowego Mistrza. Dzieci poznały między innymi: recepturę i składniki używane do produkcji rogali świętomarcińskich, legendy o powstaniu rogali oraz obejrzeli prezentację multimedialną o historii i dumach Poznania. Przy użyciu tradycyjnych narzędzi, wspólnie wykonali rogale, a później się nimi degustowali. Następnie wzięli udział w warsztatach i przy użyciu kolorowego piasku wykonali widokówkę z Poznania. Kiedy wybiła godzina 12:00, wszyscy podziwiali przez okno trykającego się Pyrka i Tyrka - poznańskie koziołki. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Czekolady, gdzie każdy uczestnik ubrany w strój chocolatiera, ozdobił według swojego pomysłu tabliczkę czekolady z poznańskimi koziołkami. Po zakończonej części warsztatowej, dzieci degustowały się czterema rodzajami czekolady, a Chocolatier opowiedział interesującą historię czekolady - od ziarenka do powstania tabliczki czekolady. Wszyscy z uśmiechami na twarzy wrócili do Kobylina

      • 08maj
        • „Słowa i słufka”
          • „Słowa i słufka”

            25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się pod patronatem dyr. Marioli Wojciechowskiej Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Słowa i słufka”. Brali w nim udział uczniowie z klas VI – VIII. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny oraz podnoszenie świadomości ortograficznej. Potyczki miały formę testu ortograficznego sprawdzającego znajomość pisowni wyrazów oraz zasad ortograficznych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za odwagę w stąpaniu po polu minowym, jakim jest polska ortografia.

            E. Jankowiak, E. Czwojdzińska, J. Majorek - Pilujska

      • 08maj
        • Aktywny dzień z jogą...
          • Aktywny dzień z jogą...

            26 kwietnia uczniowie klasy 1b oraz 3b uczestniczyli w warsztatach jogi przeprowadzonych przez panią Joannę Augustyniak. Joga dla dzieci redukuje napięcie,obniża stres, wzmacnia mięśnie, wycisza umysł i koryguje postawę. Świadomość swojego ciała i uczenie się koncentracji to idealny sposób na budowę własnego ja. To był miło i aktywnie spędzony czas. Dziękujemy pani Joannie za obecność oraz Suples Training Center w Kobylinie za możliwość realizacji tych zajęć w tak fantastycznym miejscu.

      • 08maj
        • Wycieczka do Hermanowa
          • Wycieczka do Hermanowa

            Klasy 3b i 3c w dniach 22-23 kwietnia były na wycieczce w Folwarku Konnym w Hermanowie. W trakcie pobytu dzieci brały udział w warsztatach łuczniczych, warsztatach lalkarskich, podchodach, grillu, jeźdźie konnej, przejażdżce bryczką. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Muzeum Regionalnego w Jarocinie, gdzie bawiliśmy się w Strefie Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Wycieczka minęła szybko i przyjemnie.

      • 08maj
        • Dzień Zdrowia
          • Dzień Zdrowia

            Kwiecień to ważny miesiąc ponieważ jest nazwany miesiącem zdrowia. Co roku w naszej szkole podejmowane są różne inicjatywy, których celem jest podkreślenie wartości zdrowia w życiu człowieka i zachęcenie do dbania o nie już od najmłodszych lat.

            23 kwietnia klasy VI – VIII wzięły udział w turnieju sportowo – profilaktycznym. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w zespołowych dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i siatkówka. Reprezentacje klas zmagały się też w rozwiązywaniu testów, w których mogły wykazać się wiedzą na temat zdrowego stylu życia wolnego od nałogów. Okazało się, że największą wiedzę w tej dziedzinie ma klasa VII a.

            W czasie Dnia Zdrowia byli z nami zaproszeni goście:

            Pan Jakub Nele – ratownik medyczny, który w ciekawy sposób mówił o tym jak dbać o swoje zdrowie, ale też o tym jak pomóc, gdy zagrożone jest zdrowie innych.

            Pani Renata Drygas z SANEPID- u w Krotoszynie przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego stylu życia uświadamiając między innymi to, że ważną rolę w dbaniu o swoje zdrowie ma umiejętność odczytywania składu produktów spożywczych. W klasie VIII poruszyła ważny problem negatywnego wpływu na zdrowie nikotynizmu, nadużywania alkoholu oraz używania narkotyków i dopalaczy.

            Odbyły się dwa konkursy:

            W konkursie wiedzy „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” – dla uczniów klas VI

            I miejsce zajął - Piotr Łuczak – VI b

            II miejsce - Klaudia Majnert – VI a

            III miejsce Katarzyna Pogoda – VI b

            W konkursie plastycznym „ Cenię swoje zdrowie” nagrodzona została Milena Kajetańczyk z klasy VII a.

            Swoje zdolności plastyczne uczniowie zaprezentowali również wykonując plakaty, które ozdobiły szkołę.

            Szkolny Dzień Zdrowia na stałe wpisany jest w kalendarz wydarzeń naszej placówki. Mamy nadzieję, iż tym przedsięwzięciem przyczyniamy się do podnoszenia świadomości prozdrowotnej naszych uczniów.

            Mariola Lindner

      • 08maj
        • SUKCES ÓSMOKLASISTÓW
          • SUKCES ÓSMOKLASISTÓW

            23 kwietnia 2024 r. odbyła się VII edycja Konkursu Matematycznego Tęga Głowa, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Smolicach.

            Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: klasa IV i klasa VIII. Ma on formę testu składającego się z 15 zadań, w tym czternaście zamkniętych i jedno otwarte.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            - w kategorii klas IV: Julian Kołata i Patryk Łuczak z kl. IVc,

            - w kategorii klas VIII: Eryk Barteczka i Nikodem Rejek z kl. VIII.

            Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą matematyczną i wysokimi umiejętnościami rachunkowymi.

            Obu naszym czwartoklasistom udało się dotrzeć do dogrywki o III miejsce, gdzie ostatecznie zostali pokonani przez uczennicę SP w Baszkowie.

            Niezawodni natomiast okazali się, doświadczeni już w takich konkursach, nasi ósmoklasiści:

            Eryk zdobył I miejsce,

            a Nikodem uzyskał II miejsce.

            Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły.

            Erykowi i Nikodemowi gratulujemy kolejnego sukcesu!

            S. Wojciechowska

      • 08maj
        • SŁYNNY MATEMATYK
          • SŁYNNY MATEMATYK

            Jeszcze przed feriami wydawnictwo GWO ogłosiło konkurs na Portret Słynnego Matematyka, wykonany techniką dowolną.

            W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki, które można znaleźć na stronie https://gwo.pl/portret-slynnego-matematyka/

            Konkurencja była bardzo duża, gdyż prace spłynęły z całej Polski. Naszym uczniom tym razem zabrakło szczęścia, jednak prace, które przygotowali dla nas były na wysokim poziomie i w nagrodę otrzymali punkty dodatkowe z zachowania.

            Dziękujemy za udział!

            S. Wojciechowska

            V. Stawecka-Lisiecka

      • 08maj
        • Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej
          • Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

            20 kwietnia 2024 roku odbyła się XLIII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Naszą szkołę reprezentowało 8 drużyn. Trasa sztafety prowadziła od pomnika „Poległym i Pomordowanym” przez Stary Kobylin, Długołękę, Smolice i metę na stadionie KS Piast. Każdy z uczestników miał kilka zadań- rzut granatem, strzelanie z karabinka pneumatycznego, kbks oraz rzut lotką. I miejsce w kategorii Juniorzy młodsi zajęła drużyna dziewczyn w składzie: Alicja Pilujska, Maja Grzywaczyk, Michalina Drobińska, natomiast III miejsce zajęły Agata Grześkowiak, Marta Kurzawa i Oliwia Piotrkowiak. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział, za przebiegnięcie trasy i dotarcie do celu.

            BRAWO!

            Marzena Nowak

      • 22kwi
          • Antoni Kołata finalistą XXX Wojewódzkiego Konkursu Religijnego

            W sobotę 20 kwietnia odbył się finał wojewódzki Konkursu Bł. Poznańska Piątka. W zmaganiach z całego województwa wzięło udział 11 uczniów, a naszą szkołę reprezentował Antoni Kołata z klasy 6c. W wyniku eliminacji Antoni zajął 5 miejsce uzyskując tytuł finalisty XXX Wojewódzkiego Konkursu Religijnego. Opiekunem ucznia był p. Waldemar Swornowski.

            Gratulujemy wysokiego wyniku.

      • 22kwi
        • FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH
          • FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

            18 kwietnia uczniowie klas trzecich wprowadzili młodszych kolegów i koleżanki w świat matematycznych łamigłówek, gier, zagadek oraz przyrodniczych ciekawostek. Był to dzień pełen wrażeń, aktywności naukowej, koleżeńskiej współpracy i zdobywania nowych umiejętności, zwłaszcza dla trzecioklasistów, którzy stali się bogatsi o nowe doświadczenie, jakim było realizowanie się w roli nauczyciela. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z tym zadaniem doskonale. Taka lekcja wszystkim się podobała i z pewnością każdy z niej coś wyniósł.

            Beata Gozdek

            Donata Jankowska - Majnert

            Daria Lisiak

            Magdalena Nowacka

      • 22kwi
        • "Nie tylko Kostka Rubika"
          • "Nie tylko Kostka Rubika"

            17 kwietnia w naszej placówce odbył się Międzyszkolny Konkurs "Nie tylko Kostka Rubika".

            O godzinie 12:00 zmagania swoje rozpoczęło 10 najlepszych zawodników ze szkół: Kuklinów, Smolice, Zduny, Baszków oraz Kobylin. Pani dyrektor Aleksandra Paluszkiewicz przywitała zawodników, opowiedziała im kilka ciekawostek związanych z Kostką Rubika i życzyła sukcesów podczas zawodów. Po przypomnieniu zasad konkursu, uczniowie rozpoczęli zmagania o tytuł Mistrza Kostki Rubika. Już po 7 sekundach Olga Mieczkowska z Kuklinowa podniosła rękę, zgłaszając ułożenie swojej kostki.

            Do kolejnego etapu przeszło dziewięciu z dziesięciu uczniów, którzy ułożyli kostkę w wyznaczonym czasie 5 min. Drugi etap polegał na ułożeniu innej kostki QiYi Gear cube . I tu znów najlepsza okazała się Olga. Niewiele zabrakło uczniowi naszej szkoły - Ilii z klasy 6b. Całą kostkę ułożyło już tylko 3 zawodników, natomiast do rundy trzeciej przeszło sześciu, którzy ułożyli kilka ścian. Niestety, w trzeciej rundzie żaden zawodnik nie odgadł zagadki logicznej. W związku z tym tytuł Mistrza Kostki Rubika zdobyła Olga Mieczkowska (czas 7s oraz 25s ) z Kuklinowa. Tytuł wicemistrza zdobyła Izabela Grobelna ze Smolic ( czas 51s oraz 1 min), a III miejsce zajął Illia Shvaya ( czas 1 min 13s oraz 40s ).Konkurs uatrakcyjnił pokaz robota zbudowanego z klocków lego, układajacego Kostkę Rubika. Na koniec pani dyrektor Alicja Grzempowska wręczyła dyplomy i nagrody oraz pogratulowała wszystkim umiejętności.

            A.Nele i L.Poniatowski

      • 18kwi
        • XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III
          • XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III

            Dnia 12 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III.

            Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowań pięknem polskiego języka pisanego, kształtowanie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym, a także integracja różnych środowisk.

            W konkursie wzięło udział siedem szkół.

            Dwudziestu uczestników pisało ortograficzne dyktando.

            I miejsce Nadia Woźnica SP Smolice

            I miejsce Milena Kurzeja SP Kuklinów

            I miejsce Julia Praczyk SP Pogorzela

            II miejsce Marta Mańkowska SP Baszków

            II miejsce Franciszek Kuśta SP Kobylin

            II miejsce Marcelina Janura SP Kobylin

            II miejsce Natalia Chodorowska SP Kobylin

            II miejsce Kamil Foltynowicz SP Pogorzela

            II miejsce Maria Nowicka SP Pogorzela

            Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

            Gratulujemy !!!

            M.Konieczna

      • 18kwi
        • "Latający dywan"
          • "Latający dywan"

            11 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert "Latający dywan" z Łódzkiego Biura Koncertowego "WIRTUOZ ". W programie koncertu znalazły się utwory z różnych stron świata. Artyści zapoznali dzieci z budową i brzmieniem klarnetów i saksofonów. Na zakończenie uczestnicy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki muzyczne ze znanych bajek i seriali tv. Wszystkim się bardzo podobało i czekamy na następny koncert

      • 12kwi
        • Z wizytą w Banku Spółdzielczym
          • Z wizytą w Banku Spółdzielczym

            Dnia 11 kwietnia, w ramach realizacji projektu „(Nie)zwykła matematyka” klasa VIII wraz z wychowawcą udała się do kobylińskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Krotoszynie. Uczniowie zostali powitani przez Dyrektor placówki, Panią Paulinę Skupin, która umożliwiła im udział w warsztatach.

            Interesujące i jakże ważne dla młodzieży, która już niebawem wkroczy w dorosłe życie, zajęcia poprowadziła Pani Monika Paszek. Dzięki niej ósmoklasiści poznali funkcjonowanie banku, zasady zakładania konta bankowego oraz dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą spotkać posiadaczy kont bankowych.

            Dziękujemy za bardzo cenną lekcję!

            Klasa VIII

      • 12kwi
        • Witaminki dają nam uśmiechnięte minki
          • Witaminki dają nam uśmiechnięte minki

            Pierwszoklasiści w ramach kolejnych zadań projektu „Zdrowo jem więcej wiem” przygotowali pełen walorów odżywczych i zdrowotnych sok owocowo-warzywny dostarczając naszemu organizmowi dzienną dawkę witamin, dzięki której byliśmy pełni siły i energii.

            Danuta Janura -Barteczka, Magdalena Nowacka

      • 12kwi
        • I MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ
          • I MIEJSCE W KONKURSIE PIOSENKI DZIECIĘCEJ

            W dniu 10 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez SP w Smolicach. Tematem przewodnim były piosenki Majki Jeżowskiej. W kategorii soliści nasza uczennica Savana Kuczyńska z klasy 2a zdobyła I miejsce, zaś w kategorii duety i zespoły uczennice Antonina Dembska i Marcelina Janura z klasy III c uplasowały się III miejscu.

            Ogromne brawa dla Was

      • 12kwi
        • Światowy Dzień Zdrowia
          • Światowy Dzień Zdrowia

            Światowy Dzień Zdrowia w klasach I-III Szkoły Podstawowej w Kobylinie przebiegał pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich". Uczniowie, korzystając z uroków pięknej pogody, wiele zadań wykonywali wśród wiosennego otoczenia szkoły. Ideą święta było skupienie uwagi na nawykach zdrowotnych. Zwiększenie świadomości uczniów i propagowanie zdrowego stylu życia towarzyszyło wszystkim działaniom. Uczniowie dzień spędzili na sportowo. Aktywna przerwa z aerobikiem i wykonywanie zadań ruchowych wskazanych na poszczególnych stacjach wokół szkoły stało się główną atrakcją dnia. Uczniowie zdobytą wiedzę podsumowali, odpowiadając na pytania do quizu o zdrowiu. Tego dnia ważne było zdrowe śniadanie przyniesione z domu oraz przygotowany przez wszystkie klasy Talerz zdrowia. Zdrowe przekąski zastapily słodycze. I o dziwo, wszystkim smakowały. Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywną postawę w tym dniu

    • Kontakty

      • Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Kobylin, ul. 3-go Maja 9
      • 65-548-24-32
      • ul. 3 Maja 9
        63-740 Kobylin
        Poland
    • Logowanie