• 07gru
          • Sportowe mikołajki z piłką ręczną

Puchar za I miejsce, nagroda dla króla strzelców dla Zuzi Jarus - oto nasze trofea z turnieju piłki ręcznej w Oborzyskach Starych koło Kościana.

Pokonaliśmy w nich kolejno szkoły z Grodziska Wlkp 9:0, Bucza 11:1, Oborzysk Starych 5:0 i - w najtrudniejszym pojedynku - SP 13 Leszno 5:4. Ten mecz obfitował w dramatyczne zwroty. Najpierw strata dwóch bramek, potem dwa piękne rzuty Liliany Polnej do remisu, aż do stanu 4:4, żeby dosłownie w ostatnich sekundach rzucić decydującą o zwycięstwie bramkę, co uczyniła Olga Kwiatkiewicz. Jednak tak naprawdę swój ogromny udział w zwycięstwie miała znakomita postawa bramkarki Oliwii Grzywaczewskiej, która momentami ,,fruwała” broniąc skutecznie rzuty rywalek. Warto trenować, warto ćwiczyć, bo radość ze zwycięstwa, a czasem łzy po porażce są niezapomniane.

W turnieju udział wzięły Bramkarki Oliwia Grzywaczewska i Maja Polc. W polu Olga Kwiatkiewicz, Liliana Polna, Zuzanna Jarus, Klaudia Moryson, Maja Pierzchała, Oliwia Łopaczyk, Nikola Klejewska, Maja Nowak, Marta Kurzawa, Jagoda Robakowska i Oliwia Piotrowiak.

• 07gru
          • Mikołajki

W grudniowy poranek św. Mikołaj odwiedził uczniów klas IV-VIII i obdarował ich słodkim upominkiem, zaś dzieci z klas I-III udały się śnieżnym szlakiem w poszukiwaniu św. Mikołaja, którego znalazły w Niepublicznym Żłobku Smerfuś. Tam czekały na nich niespodzianki: zjazd z zimowej zjeżdżalni, spotkanie z Mikołajem i elfami oraz zimowymi maskotkami, ciepła herbatka oraz słodki upominek. Dziękujemy p. Urszuli Górnej za zaproszenie oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie słodkich upominków.

• Mele i szczuny z Kobylina w kinie i w Rogalowym Muzeum

22 listopada klasy 4b i 4c wyruszyły na klasową wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem naszego wypadu była wizyta w kinie Helios,gdzie obejrzeliśmy film "Kompas szkieletora".Przed projekcją zapoznano nas z ciekawą prezentacją dotyczącą filmów przygodowych i adaptacji filmowych w ramach projektu "Kino dla Juniora".Po przerwie na posiłek czekała nas wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania.Podczas rogalowo-koziołkowego pokazu poznaliśmy tajemnice wypieku wielkopolskich specjałów, braliśmy czynny udział w ich tworzeniu, spróbowaliśmy słynnych wypieków oraz poznaliśmy legendę o Poznańskich Koziołkach, oglądając ich harce z najlepszej "miejscówki" w mieście.A wszystko to w fantastycznej poznańskiej gwarze-sznupy nas bolały od tego chichrania , a pazury od ciężkiej roboty z munką i farynią.

Wycieczkowe chwile szybko minęły.Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, również pomagającym nam mamom.Czwartaki już wiedzą, dlaczego 11 listopada świętomarcińskie rogale jedzą!

L.Rękosiewicz, A. Góral

• Wizyta w schronisku

20 listopada uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu razem z opiekunkami p. Danką i p. Asią wybrały się do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim . Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności, kocy, zabawek oraz innych potrzebnych rzeczy. Z naszej wizyty ucieszyli się nie tylko pracownicy schroniska, ale również zwierzęta. To była ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku dla zwierząt oraz przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Bardzo dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za włączenie się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka od lat wpisuje się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

Ma na celu:

- przypominanie, że dzieci mają prawa, że prawa dziecka są naturalną konsekwencją praw człowieka

- solidaryzowanie się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane

W klasach I – V zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne pt. „Wszyscy mamy prawa” Uczniowie oglądali filmiki, prezentacje uświadamiające czym są prawa, rozwiązywali guizy. Została im przekazana, w sposób dostosowany do wieku, wiedza na temat Konwencji o Prawach Dziecka oraz jak zawarte w niej zapisy przekładają się na ich codzienne życie.

W czasie zajęć wybrzmiało „Masz swoje prawa, ale ma też je każde inne dziecko. Czy zawsze o tym pamiętasz? Czy szanujesz prawa innych?

Starsi uczniowie przygotowali plakaty, młodsi ilustrowali prawa w pracach plastycznych i kolorowankach.

Nie zabrakło oprawy muzycznej – prace umilały piosenki o prawach dzieci.

Wykonane przez uczniów plakaty oraz okolicznościowa gazetka, zdobią korytarze szkolne.

Mariola Lindner