Prezentacja prac wykonanych przez uczniów kl. Vb w ramach projektu przedmiotowego z biologii. Gratuluję pomysłowości i kreatywności!
Aleksandra Paluszkiewicz
Prezentacja prac wykonanych przez uczniów kl. Vb w ramach projektu przedmiotowego z biologii. Gratuluję pomysłowości i kreatywności!
Aleksandra Paluszkiewicz
Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZEJ, który kierowany jest do uczniów klas IV-VI .Należy podkreślić, że konkurs został zorganizowany przy współpracy Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W tym roku do zmagań konkursowych stanęło sześć trzyosobowych zespołów ze szkół:
Rozgrywki składały się z 2 części. Pierwsza to część teoretyczna, gdzie uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu ekologii i przyrody. W części drugiej uczestnicy wykonywali eksperymenty przyrodnicze, które dostarczyły wiele emocji i zadowolenia. W rezultacie zmagań konkursowych wyłoniono zwycięzców:
I miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie ( Antoni Kołata, Adam Zarycki, Cezary Helsner)
II miejsce ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie
III miejsce ze Szkoły Podstawowej w Zdunach
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników.
Pobyt dzieci w naszej szkole uświetnił pokaz doświadczeń chemicznych, który wykonali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie pod kierunkiem p. Tomasza Jakubowskiego i czujnym okiem p. dyrektor Aliny Błażejczyk . Dymy, wybuchy, huki to tylko niektóre efekty specjalne pokazu naszych gości.
Bardzo dziękuję za współpracę, pomoc i wsparcie w organizacji konkursu panu prezesowi Robertowi Marciniakowi i p. Krzysztofowi Niedbale z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie.
Zdjęcia wykonały uczennice kl. VIIb sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Aleksandra Paluszkiewicz
W dniu 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” która polega na odśpiewaniu przez społeczność szkolną 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Spotkaliśmy się o symbolicznej godzinie 11.11 dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. Akcja „Szkoła do hymnu” odbywała się w tym roku po raz szósty.
7 listopada odbył się pierwszy etap III Wielkopolskiego Konkursu „Z Samorządem na Ty”. Celem konkursu jest rozwój kompetencji obywatelskich młodzieży, przybliżenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz wzbudzenie zainteresowania ideą samorządności. Pięcioro uczniów z klasy ósmej - Laura Nowacka, Maja Paluszkiewicz, Eryk Barteczka, Nikodem Rejek i Wojciech Jagodziński drogą online rozwiązało test składający się z 20 pytań. Do drugiego etapu z każdego obszaru działania pięciu Organizatorów, kwalifikuje się po 10 osób (w sumie 50), które zaznaczyły jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Dziękuję za udział i czekamy za wynikami. Marzena Nowak
W dniu 7 listopada 2023 w Mokronosie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja szkół składała się z 2 dziewcząt lub 2 chłopców + jeden zawodnik rezerwowy. Gminę Kobylin reprezentowały trzy drużyny z SP Kobylin.
Wyniki zawodów:
Igrzyska Dzieci
kat. dziewcząt
II miejsce SP Kobylin ( Zuzanna Kołak, Agata Grześkowiak, Marta Kurzawa)
kat. chłopców
I miejsce SP Kobylin ( Patryk Grześkowiak, Adam Zarycki, Eryk Matysiak)
Igrzyska Młodzieży
kat. chłopców
I miejsce SP Kobylin (Igor Miśkiewicz, Mateusz Grześkowiak, Jonathan Knuła)
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Najlepsze zespoły z mistrzostw powiatu będą startowały w zawodach rejonowych.
Wolontariusze oraz uczniowie, którzy chętnie włączyli się do akcji wspólnie ze swoimi opiekunkami Panią Danką oraz Panią Asią poświęcili swój wolny czas na prace porządkowe na kobylińskim cmentarzu. Celem naszej akcji było sprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów, o których nikt nie pamięta. Uczniowie grabili również liście oraz sprzątali alejki między grobami. Poprzez taką akcję uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych. Któż bowiem ma zatroszczyć się o naszą zbiorową pamięć, jeżeli nie zrobimy tego my sami.
Danuta Janura - Barteczka
W przeddzień dnia, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkowaliśmy groby
i zapalaliśmy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszej miejscowości. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunką włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta” i odwiedzili groby naszych byłych nauczycieli.
Danuta Janura - Barteczka
Powered by aSc EduPage