• 31maj
        • Uroczyste klekotanie, czyli Dzień Bociana Białego w Szkole Podstawowej w Kobylinie

31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. W Naszej szkole  jest to święto, które obchodzimy cyklicznie od kilku lat. Podejmowane są różnorodne działania, które mają na celu popularyzację wiedzy na temat życia tych ptaków oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i rolę jaką pełnią w polskim krajobrazie i kulturze.

Obserwacje ptaków, prace plastyczne, quizy, zadania matematyczne, krzyżówki, lekcje języka polskiego itp. z bocianem w roli głównej to tylko niektóre formy, które pozwoliły uczniom  na zgłębienie wiedzy, poznanie problemów związanych z ochroną tego gatunku. Takie działania sprzyjają dobrej zabawie rywalizacji, rozwijają kreatywność i pomysłowość uczniów.

Aleksandra Paluszkiewicz

• 30maj
        • MÓJ WYMARZONY ZAWÓD

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty III POWIATOWY KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”.

W tym roku wzięli udział w konkursie również uczniowie naszej placówki: Dominik Klupś i Julia Wilińska, uczniowie klasy 8c.

Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie idei świadomego planowania kariery edukacyjno- zawodowej. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego. W tym roku wpłynęła rekordowa ilość prac tzn. 30 prezentacji. Stąd komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Po intensywnych i burzliwych obradach wyłoniono najlepszych, wśród których znalazł się Dominik Klupś zajmując pierwsze miejsce.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Alicja Grzempowska

• 30maj
          • „To i owo o ekologii”

Kolejny projekt „To i owo o ekologii” za nami. Celem projektu z okazji Dnia Ziemi było kształtowanie postaw ekologicznych, poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody, uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko oraz zachęcanie do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy, zagadki, pisali na zielonych liściach ekologiczne uczynki dla Ziemi i śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Inscenizacja o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy IIa i IIb była uwieńczeniem proekologicznych działań.