• 10sty
          • Podróż po Ameryce Południowej…

Uczniowie klas 6 w dniu 13 grudnia uczestniczyli w spotkaniu z przyrodnikiem Panią Wiktorią Kotwicką, zorganizowanym przez GOK w Kobylinie.

Córka Wiktoria Kotwicka opowiadała o podróży swojego taty Tadeusza. Wyprawa trwała około 18 miesięcy od listopada 1995 do kwietnia 1997 roku. Podróżnik pieszo, konno i rowerem przemierzył tysiące kilometrów w trudnych warunkach jakie mu zapewniła Argentyna, Boliwia, Chile.

Dziękujemy za umożliwienie nam obejrzenia tych wspaniałych miejsc.

Agnieszka Góral

• 10sty
        • Świąteczne listy do niemieckich partnerów

Uczniowie klasy 4c na ostatnich lekcjach języka angielskiego pilnie pracowali w ramach projektu – wymiana korespondencji, realizowanego wspólnie z wychowawcą klasy panią Lidią Rękosiewicz. Efektem pracy są listy ze świątecznymi pozdrowieniami i życzeniami, które wyślemy do naszych niemieckich kolegów. Wymiana korespondencji jest elementem partnerskiej współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą w Jesewitz w Niemczech.

A. Adamiak, L. Rękosiewicz

• WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WROCŁAWIA

Dnia 5 grudnia w ramach ogólnopolskiego projektu „Klasa w terenie” pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Babcia na jabłoni”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz utrwalenie poznanych zasad zachowania się w teatrze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, z wielką niecierpliwością dzieci czekały na rozpoczęcie spektaklu. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria, a nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Następnie udając się na spacer po rynku, wypatrywaliśmy ukrytych w różnych zakątkach krasnali oraz odwiedziliśmy jeden z najpopularniejszych jarmarków. Kolejnym punktem wycieczki był udział w nietypowej lekcji matematyki w Parku Trampolin GOJUMP, w zakresie realizowanego programu „Matma na trampach”. Uczniowie trenowali matematyczne umiejętności w przestrzeni z wykorzystaniem infrastruktury parku. Zajęcia były połączone z aktywnością fizyczną, tym samym wszyscy doskonale się bawili, a jednocześnie zdobywali wiedzę.

Przecież najłatwiej uczyć się poprzez zabawę!

Uśmiechy na twarzach, radosne opowieści są dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną!

• 10sty
        • SP Kobylin z medalem w rejonie kaliskim.

W Ostrzeszowie w dniu 6 grudnia odbywały się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym. Prawo startu miały dwa najlepsze zespoły z powiatu. Zawody stanowiły kwalifikację do Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

Powiat krotoszyński w dwóch kategoriach reprezentowała SP Kobylin.

Wśród dziewcząt Agata Grześkowiak i Zuzanna Kołak zajęły 4 miejsce, natomiast w kategorii chłopców Patryk Grześkowiak i Eryk Matysiak wywalczyli brązowy medal.

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Uczniowie klasy V b i III b z tej okazji przygotowali kartki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Celem obchodów było przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości w temacie niepełnosprawności.

Pamiętajmy o niepełnosprawnych nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia.

Daria Lisiak i Sonia Majnert