Dziękujemy redakcji Głosu Wielkopolskiego za wyróżnienie.
Serdeczne podziękowania dla rodziców i sympatyków szkoły.
Jest to wyróżnienie zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Gratulacje!
Dziękujemy redakcji Głosu Wielkopolskiego za wyróżnienie.
Serdeczne podziękowania dla rodziców i sympatyków szkoły.
Jest to wyróżnienie zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Gratulacje!
W środę 31 stycznia odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i wyzwoleniu Kobylina pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pana Tomasza Lesińskiego. W historycznych zmaganiach wystartowali uczniowie szkół podstawowych z Kuklinowa, Smolic i Kobylina. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący przebiegu Powstania w Wielkopolsce i na terenie naszej gminy. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli: Antoni Kołata (miejsce 1), Joanna Łuczak (miejsce 2) oraz Gabriela Kowalkowska (miejsce 3). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz pracującym z nimi nad tą ważną historyczną tematyką nauczycielom. Cieszymy się, że dla młodego pokolenia dzieje naszej Małej Ojczyzny są tak ważne i rozbudzają w nich historyczne pasje.
M. Nowak, L. Rękosiewicz
W poniedziałek 29 stycznia klasa 5a udała się na pieszą wycieczkę do tartaku PROMIS WOOD w Kobylinie. Wycieczka miała na celu poznanie poszczególnych etapów procesu obróbki drewna. Na placu przywitała nas pani Prezes Aneta Wilińska. Po zakładzie oprowadzał nas Dyrektor pan Marek Baran. Pokazał i opowiedział o cyklu produkcyjnym, jaki ma miejsce w tartaku. Obejrzeliśmy komory do suszenia drewna, maszyny do obrzynania, strugania i przerzynania drewna. Poznaliśmy też proces polerowania drewna. Na końcu mogliśmy zobaczyć produkt finalny, jakim jest deska podłogowa. Na pamiątkę pobytu w tartaku dzieci otrzymały drobne upominki.
Panu Markowi i pani Anecie dziękujemy za ciekawą lekcję oraz miłe i serdeczne przyjęcie.
MARZENA NOWAK
Był taki dzień w klasie Ia pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. To "Dzień Babci i Dziadka". Uczniowie mieli okazję wierszem, piosenką i inscenizacją jasełek wyrazić swoje uczucia oraz podziękować za ciepło, miłość i życzliwość w ich wychowaniu.
Obdarowani drobnymi prezentami dziadkowie z zainteresowaniem śledzili artystyczne występy swoich wnuków. Spotkanie przy kawie stało się też okazją do spędzenia miłych chwil w sedecznej atmosferze.
W ramach projektu ogólnopolskiego "Europa i ja" uczniowie klasy 6c poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne mieszkańców naszych południowych sąsiadów czyli Słowaków. Z uwagi na atrakcyjne położenie Słowacji dużą popularnością cieszą się tam sporty zimowe co bardzo zainteresowało szóstoklasistów. Podczas lekcji planowali gdzie warto wybrać się na zimowe ferie, co i gdzie zjeść i jaką dyscyplinę zimową poznać. Czekamy na kolejne odsłonięcie Słowacji… tym razem poznamy smaki Słowacji!
Uczniowie klas czwartych pracowali na lekcjach przyrody metodą projektu. Realizacja zadań projektowych łączyła zastosowanie wiedzy z praktyką, doskonaliła kreatywne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej. Prezentujemy efekt końcowy zmagań czwartoklasistów.
Aleksandra Paluszkiewicz
Uczniowie klasy II c podjęli wyzwanie - zbudowania i uruchomienia łodzi z klocków LEGO Education SPIKE.
Zaangażowanie i twórcza praca przyniosły zamierzone efekty.
W dniu 11 stycznia br. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Projekt Mickiewicz”. Była to doskonała okazja aby usłyszeć recytacje utworów Mickiewicza i porozmawiać o możliwości różnej interpretacji. Mimo iż większość treści nie miała charakteru komediowego, nie zabrakło w przedstawieniu dobrego humoru. Pojawił się także element rywalizacji, która jest obecnie dla młodych ludzi czymś bardzo istotnym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu fragmentów „Pana Tadeusza”, ale przypomnieli sobie również coś, co już dobrze znali, czyli „Panią Twardowską” i „Powrót taty”. Aktorzy czarowali widzów pięknem słowa i muzyki, mnogością efektów specjalnych i projekcją multimedialną. Poza tym, uczniowie brali czynny udział w przedstawieniu pełniąc rolę jury oceniającego aktorów. Żywo reagowali na wszystko co się działo na scenie.
A. Grzempowska, A. Andrzejak
10 stycznia wystartowaliśmy w naszej szkole z projektem dla klas I -III „Niech żyje Albert Albertson!”
We wszystkich klasach młodszych przez cały miesiąc styczeń odbywać się będą zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii pt. „Być odważnym jak Albert”. Towarzyszyć im będą zajęcia plastyczne. W holu szkoły, dzięki uprzejmości Wydawnictwo Zakamarki powstała wystawa o Albercie. Na wystawie można również obejrzeć serię książek o Albercie autorstwa Gunilli Bergström, które należą do zbiorów naszej szkolnej biblioteki. Jest też sam bohater! Pluszowy Albert, który na stałe zamieszkał w naszej bibliotece.
Mamy nadzieję, że dzięki wystawie przybliżymy uczniom postać Alberta a dzięki zajęciom i lekcjom otwartym dla nauczycieli i bibliotekarzy pokażemy, jak można wykorzystać potencjał tego fantastycznego bohatera ze Szwecji do rozmów z dziećmi na ważne tematy.
Dnia 7 stycznia 2024r. w Poniecu odbył się I Turniej Klasyfikacyjny Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Lesznie w kategoriach kadet i junior. W zawodach kategorii kadet brało udział 18 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Grześkowiak, Patryk Grześkowiak i Igor Miśkiewicz. W tej rywalizacji Mateusz Grześkowiak zajął III miejsce.
Gratulujemy!
W grudniu odbyła się kolejna już edycja „Mikołajkowego Konkursu Chemicznego”, którego hasłem przewodnim były równania reakcji i ich opis oraz umiejętność posługiwania się układem okresowym pierwiastków chemicznych. Tegoroczny konkurs skierowany był dla uczniów klas VII. Przystąpiło do rywalizacji dziesięcioro uczniów, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami.
Pierwsze miejsce zdobyli: Alicja Pilujska z klasy VIIa oraz Adrianna Adamek i Franciszek Zawieja z klasy VIIb, którzy uzyskali 40/41 możliwych do zdobycia punktów. Drugi stopień podium przeznaczony został dla Michała Chudego z klasy VIIa, Michał uzyskał 35/41pkt, trzecie miejsce dla Aleksandry Jarosz i Tymoteusza Maślanki z klasy VIIb, uczniowie Ci uzyskali 34,5/41pkt.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję uzyskanych wyników, jednocześnie zachęcam do udziału w pojawiających się konkursach w ramach przedmiotów przyrodniczych.
Gratuluję i do zobaczenia w grudniu 2024 roku.
V. Stawecka-Lisiecka
Minecraft, to nie tylko popularna gra wideo, to także fascynujący wirtualny świat, w którym można zdobywać wiedzę z różnych dziedzin.
Ubiegłoroczne wyzwania realizowane w ramach projektu “ograjMatmę z Minecraft” pokazały, że warto rozwijać kompetencje w tej grze.
Nasza szkoła, również w tym roku, przystąpiła do rządowej kampanii edukacyjnej „Szkoła ucząca z Minecraft Education”. Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy dostęp do pełnej wersji tej gry.
Projekt ten zapoczątkował cykl szkoleń dla nauczycieli, które pokazały nam w jaki sposób można wykorzystać “magiczną” moc Minecraft’a na wielu przedmiotach. Następnie nasi uczniowie na lekcjach realizowali wyzwania i różnorodne zadania w minecraftowym świecie.
S. Wojciechowska i A. Góral
W czwartek, 21 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu zorganizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu na "Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, więc komisja miała nie lada problem z wyborem najpiękniejszej kartki. Wszystkie kartki były bardzo oryginalne i starannie wykonane. Spośród wszystkich prac, które spełniały kryteria, szczególną uwagę zwróciły prace wykonane przez: Filipa Dudziaka (kl.I b), Magdalenę Czwojdzińską (kl. 2 a), Zofię Kowalską (kl. 1 b), Nikodema Stanisławskiego (kl. 2 c) i Maję Małecką (kl. 1 b), Mikołaja Babierczuka (kl. 1a), Stanisława Szulca (kl. 3a), Julię Kaczmarek (kl. 2c), Kalinę Rybkę (kl. 2c), Natalię Chodorowską (kl. 3a).
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom
W przedświąteczny czwartkowy wieczór uczniowie klasy I a gościli w szkole rodziców. Przygotowane przez uczniów jasełka wprowadziły wszystkich w wyjątkowy czas zbliżających się świąt. Ten magiczny wieczór, płynące z ust świąteczne życzenia sprawiły, że mogliśmy poczuć radość że wspólnie spędzonych chwil, w atmosferze wyczarowanej przez dzieci.
Uczniowie naszej społeczności szkolnej Filip Dudziak, Maja Małecka z klasy 1b oraz Milena Kajetańczyk z klasy 7a wśród laureatów konkursu MOJA EKO CHOINKA zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. To ogromny sukces bowiem konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Milena Kajetańczyk - I miejsce
Filip Dudziak - IV miejsce
Maja Małecka - wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Grudzień jest szczególnym czasem, kiedy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych – potrzebujących naszego wsparcia, dobrego słowa i życzliwości. Zgodnie z tradycją naszej szkoły Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło konkurs na kartkę świąteczną, która za pośrednictwem naszych wolontariuszy trafiła z życzeniami i słodkim upominkiem do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.
Pięcioro naszych uczniów wzięło 18 grudnia udział w gali II Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Językowego "Lesezeichen - Es wintert, es weihnachtet", organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Do finału zakwalifikowano 72 prace z 12 szkół. Świąteczne zakładki w j.niemieckim i polskim stworzyli Eryk Barteczka, Emilia Piątkowska, Julia Biniak, Michalina Drobińska i Milena Kajetańczyk. Nasze prace znalazły się w ścisłej czołówce, a Julia i Milena zdobyły miejsca II i III w kategorii seniorów. Bardzo dziękuję naszym uczniom za kreatywne pomysły i zaangażowanie w pracę oraz mile spędzony wspólnie przedświąteczny czas.
L.Rękosiewicz
Adrianna Adamek uczennica klasy VII b reprezentując naszą szkołę zdobyła nagrodę w kategorii klas 7-8 w konkursie plastycznym "Szopki Bożonarodzeniowe".
Spośród 74 dostarczonych na konkurs szopek, komisja wyróżniła i nagrodziła te, w których tworzeniu zauważalny był znaczący udział dziecka. Organizatorem konkursu było Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, przy współpracy Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
Gratulacje Ada!
A. Nele
W tym roku nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny!”. Głównym celem projektu jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zwiększenie motywacji do nauki języka obcego. Uczestnicy realizują zadania określone przez organizatorów projektu. Pierwsze zadanie „All about me” polegało na stworzeniu prac, na których dzieci narysowały siebie, podały swój wiek, ulubiony kolor, danie, zwierzę oraz program telewizyjny. Była to lekcja pełna radości i zabawy.
A. Adamiak
Lena Gucwa uczennica klasy VI b zajęła III miejsce w finale konkursu „Moja bezpieczna droga do szkoły” w kategorii klas 4-7. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Każdy z uczestników etapu wojewódzkiego musiał wykonać na miejscu pracę plastyczną na temat bezpiecznej drogi do szkoły.
Gratulacje Lenka!
Marzena Nowak
Powered by aSc EduPage