• 10paź
        • „Nauka ludzkim czynnościom przyświeca”. Eliza Orzeszkowa

W piątek 8 września, poprzedzający finał 12 odsłony Narodowego Czytania, uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Każdego roku Para Prezydencka wskazuje konkretne dzieło do Narodowego Czytania, łącząc jego tematykę z obchodzonym aktualnie jubileuszem. W tym roku do czytania wybrano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, ze względu na upamiętnienie 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, które jest tematem dużej części wyżej wymienionego utworu.

W naszej szkole czytaliśmy dwa fragmenty tego XIX wiecznego dzieła.. Uroczystość poprzedzona została krótką prelekcją na temat wartości takich jak: patriotyzm, praca i edukacja przygotowaną przez Milenę Kajetańczyk, Wiktorię Kościółek i Miłosza Bogusza – uczniów klasy VII A Szkoły Podstawowej w Kobylinie.

„Nad Niemnem” może być odczytana jako utwór ponadczasowy, bo patriotyzm, praca czy nauka dla ludzi w każdej epoce będą może różnie rozumiane, ale zawsze pozostaną najważniejszymi wartościami.

• 10paź
        • Rok Szkolny 2023/24 rozpoczęty!

W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2023/24. Do Szkoły Podstawowej w Kobylinie uczęszczać będzie 413 uczniów , w tym 44 do klas pierwszych. W hali środowiskowo- sportowej odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do braci szkolnej. Uczniowie klas pierwszych, to pierwszy rocznik w naszej szkole, który pisania będzie uczył się nie na tablicy kredowej a na ekranie interaktywnym. Tablice kredowe we wszystkich salach lekcyjnych, w obu budynkach szkolnych zostały wymienione na nowoczesne ekrany interaktywne. Lekcje z pewnością zyskają na atrakcyjności, ale niestety wiedza sama do głowy nie wejdzie. W holu w budynku przy ul. 3 Maja pojawił się kącik wypoczynkowy dla najmłodszych uczniów, a biblioteka szkolna przeszła renowację. Nowy wizerunek zyskała też sala nr 8 w budynku przy ulicy Krotoszyńskiej. Cieszą nas zmiany i poprawa warunków pracy i nauki.

Rok szkolny rozpoczęty, Uczniom życzę dużo dobrej energii, prawdziwych szkolnych przyjaciół, wielu ciekawych lekcji, radości ze zdobywania wiedzy oraz sukcesów. Nauczycielom zdrowia, satysfakcji z pracy, niegasnącej pasji i zaangażowania i wielu powodów do uśmiechu. Rodzicom i opiekunom życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć Waszych dzieci. Wszystkim życzę dobrej współpracy, zrozumienia, bo sukces nie jest możliwy bez wzajemnego porozumienia. Dobrego Roku Szkolnego.

Mariola Wojciechowska

• 31maj
        • Uroczyste klekotanie, czyli Dzień Bociana Białego w Szkole Podstawowej w Kobylinie

31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. W Naszej szkole  jest to święto, które obchodzimy cyklicznie od kilku lat. Podejmowane są różnorodne działania, które mają na celu popularyzację wiedzy na temat życia tych ptaków oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ich potrzeby i rolę jaką pełnią w polskim krajobrazie i kulturze.

Obserwacje ptaków, prace plastyczne, quizy, zadania matematyczne, krzyżówki, lekcje języka polskiego itp. z bocianem w roli głównej to tylko niektóre formy, które pozwoliły uczniom  na zgłębienie wiedzy, poznanie problemów związanych z ochroną tego gatunku. Takie działania sprzyjają dobrej zabawie rywalizacji, rozwijają kreatywność i pomysłowość uczniów.

Aleksandra Paluszkiewicz

• 30maj
        • MÓJ WYMARZONY ZAWÓD

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty III POWIATOWY KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”.

W tym roku wzięli udział w konkursie również uczniowie naszej placówki: Dominik Klupś i Julia Wilińska, uczniowie klasy 8c.

Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie idei świadomego planowania kariery edukacyjno- zawodowej. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu krotoszyńskiego. W tym roku wpłynęła rekordowa ilość prac tzn. 30 prezentacji. Stąd komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Po intensywnych i burzliwych obradach wyłoniono najlepszych, wśród których znalazł się Dominik Klupś zajmując pierwsze miejsce.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Alicja Grzempowska

• 30maj
          • „To i owo o ekologii”

Kolejny projekt „To i owo o ekologii” za nami. Celem projektu z okazji Dnia Ziemi było kształtowanie postaw ekologicznych, poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody, uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko oraz zachęcanie do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy, zagadki, pisali na zielonych liściach ekologiczne uczynki dla Ziemi i śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Inscenizacja o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy IIa i IIb była uwieńczeniem proekologicznych działań.