11 listopada to ważna data w życiu naszej szkolnej społeczności. Święto Odzyskania Niepodległości było w tym roku okazją do obejrzenia historycznej inscenizacji i posłuchania najpiękniejszych patriotycznych pieśni, towarzyszących naszemu narodowi w zmaganiach i walce o niepodległą ojczyznę. Uczniowie klas 5c, 7c i 6b wraz z opiekunami: p. L. Rękosiewicz, p. M.Nowak, p. S. Domaszewskim i p. D. Jankowską - Majnert zabrali swoich kolegów w minione czasy i przypomnieli tradycję wspólnego śpiewania ku pokrzepieniu serc. Życzymy wszystkim miłego świętowania w patriotycznym duchu. Nie zapominajmy o gęsinie i wielkopolskich rogalach!
- 15lis
- 15lis
Wyróżnienie dla naszej szkoły
6 listopada br. podczas Gali, która odbyła się w Poznaniu, podsumowano konkurs ,,Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego", organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów i otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 5000 zł za projekt proekologiczny ,,Przyjazna pszczoła,,. Dziękujemy członkom Kapituły za wyróżnienie i docenienie naszej pracy.
- 08lis
SZKOŁA DO HYMNU
Godzina 11.11
Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i wspólnie odśpiewała hymn narodowy
- 08lis
Klasa 2b w programie „Mały Mistrz”
Uczniowie klasy 2 b biorą udział w programie „Mały Mistrz”, który ma na celu rozwój sprawności fizycznej dzieci oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach programu uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach sportowych, które pomagają im rozwijać umiejętności motoryczne, koordynację ruchową i uczą zasad zdrowej rywalizacji. Program wspiera dzieci w zdobywaniu pewności siebie oraz budowaniu pozytywnych nawyków związanych z aktywnością fizyczną.
1
- 08lis
Każdy może być artystą
Nauczycielki z klasy Ia wraz z dziećmi realizują innowacje pedagogiczną z edukacji plastycznej "Każdy może być artystą". Dzieci podczas zajęć uczą się nowych technik i form plastycznych, poszerzają wachlarz doświadczeń poznawczych i twórczych, pogłębiają wartości estetyczne, pobudzją umysł i emocje a także rozwijają zdolności manualne. Dzięki zajęciom plastycznym dzieci uczą się ekspresji twórzej, rozwijają kreatywność i uwrażliwiają się na piękno zjawisk przyrodniczych.
- 06lis
Zdrowo i sportowo!
W październiku klasa Ia wystartowała z projektem edukacyjnym "Zdrowo i sportowo" w ramach, którego pani Marta Florkowska prowadzi ćwiczenia ogólnorozwojowe. Dzieci podczas zajęć wykonują ćwiczenia, uczą się zachowań prozdrowotnych, poznają różne formy aktywnego spędzania czasu.
- 05lis
Zdrowe dzieciaki to my!
W nowym roku szkolnym klasa Ia rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego "Zdrowe dzieciaki to my!" Podczas zajęć dzieci uczą się prawidłowych nawyków higienicznych i żywieniowych, rozwiązują krzyżowki i quizy, poznają zdrowe produkty, spożywcze, które powinniśmy codziennie spożywać. Wykonują ćwiczenia ruchowe i spacerują, poznają zasady i nawyki zachowań prozdrowotnych. Uczą się jak w prosty sposób dbać o siebie i swoje zdrowie. Dowiadują się jak ważna jest profilaktyka zdrowego stylu życia.
- 05lis
„Szkoła pamięta”
Uczniowie SKW ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie w ramach akcji ,,Szkoła pamięta" udali się na cmentarz parafialny, gdzie w dowód pamięci, wyrazu szacunku oraz wdzięczności zapalili symboliczne znicze na grobach nieobecnych już wśród nas nauczycieli oraz pracowników szkoły.
D. Janura - Barteczka, M. Nowacka
- 05lis
Jabłkowe święto w klasach 4 - 5
Wreszcie się doczekaliśmy. Uczniowie klas czwartych i piątych obchodzili 30 października Dzień Jabłka. Było smacznie i kolorowo. Od jabłkowych przetworów, soków, deserów, ciast i ciasteczek uginały się stoły na klasowych stoiskach. Ale nie skupialiśmy się tylko na degustacji. Pani Aleksandra Paluszkiewicz przedstawiła ważne informacje dotyczące zdrowotnych walorów jabłek. Klasy 5c i 4c ze swoimi wychowawczyniami zaproponowały spotkanie z nazwami jabłek w 24 językach europejskich. Bardzo spodobała się również prezentacja "Jabłko w kulturze". Tu znowu mogliśmy obejrzeć klasy 5c i 4c w akcji. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania. Teraz czekamy na przyszłoroczny jabłkowy dzień.
A.Paluszkiewicz, L. Rękosiewicz, A. Stanisławska
12
- 05lis
Wyniki wyborów do Małego Samorządu Uczniowskiego!
25 października w naszej szkole podstawowej przy ul. 3 Maja odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego !
Z przyjemnością ogłaszamy, że Przewodniczącym został Mateusz Wachowiak, Zastępcą Patrycja Sieńska, a funkcję Sekretarza objęła Lena Molska.
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy i wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Gratulujemy nowo wybranym członkom samorządu i życzymy powodzenia w realizacji szkolnych inicjatyw!
Aleksandra Stanisławska
- 05lis
„Marzenia dziś - zawody jutra”
W klasie 4c świętowaliśmy Tydzień Kariery, który w tym roku startuje pod hasłem „Marzenia dziś - zawody jutra”!
Uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się różnym zawodom i dowiedzieć się, czym zajmują się ludzie w przeróżnych profesjach. Dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę i zaczęli snuć marzenia o tym, kim chcieliby zostać w przyszłości. Na koniec każdy z nich stworzył swój własny plakat, przedstawiający ich wymarzony zawód!
Aleksandra Stanisławska
- 30paź
Jak zwierzęta gromadzą zapasy?
29 października o godz. 9:00 uczniowie klasy IIIb wzięli udział w wykładzie online pt. „Jak zwierzęta gromadzą zapasy?” zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Podczas wykładu poprowadzonym przez dr Annę Zubek trzecioklasiści zajrzeli do spiżarni zwierząt i odkryli ich zimowy jadłospis. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wiewiórki, krety, bobry, pszczoły oraz niedźwiedzie gromadzą zapasy na zimię. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!
- 30paź
Dzień Kundelka - wirtualna adopcja psa ze schroniska przez kl.5c
Nasz klasowy skarbnik Igor Szumera prezentuje już drugiego wirtualnego podopiecznego kl. 5c. To Kama, mała suczka po trudnych życiowych przejściach. Obecnie przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie. Uczniowie i wychowawca zbierają co miesiąc określoną kwotę, która jest przekazywa na specjalne konto wybranego przez nas psiaka. Jest to właśnie obowiązek Igora. Kama to już drugi klasowy pies. Nasz poprzedni podopieczny Leon znalazł prawdziwy dom w Miliczu. Trzymamy kciuki za Kamę. Może jakaś klasa pójdzie w nasze ślady?
L. Rękosiewicz
- 29paź
Z wizytą w schronisku
28 października uczennice należące do SKW wraz z opiekunkami Panią Danka i Panią Magdą udały się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rawiczu. Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została wcześniej zbiórka karmy, koców, legowisk, zabawek, przekąsek i wielu innych rzeczy niezbędnych zwierzętom przebywającym w schronisku. Podczas wizyty wolontariusze przekazali zebrane dary i umilili psiakom i kociakom popołudnie poprzez poświęcenie im swojej uwagi oraz zabawy i pieszczoty z nimi. Na pożegnanie otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom i rodzicom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję
2
- 29paź
"Europa i ja" - nasza szkoła kolejny raz w ogólnopolskim projekcie
Wielka Brytania i Włochy - to dwa kraje, które poznawać będą w tym roku szkolnym uczniowie kobylińskiej szkoły. W projekcie wezmą udział klasy 5c i 7b. Podczas edukacyjnych spotkań wykonywane będą ciekawe językowe, geograficzne i kulturowe zadania. Uczniowie poznali już symbole i hymny narodowe obu krajów. Przed nami następne punkty, które realizowane zostaną pod opieką pań Lidii Rękosiewicz, Anny Nelle i Aleksandry Stanisławskiej.
6
- 29paź
Tydzień Kariery w bibliotece
W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kariery. Wizyta uczniów z klas I-III w bibliotece i wystawa prezentowanych w niej książek, stały się pretekstem do wielu ciekawych rozmów. Uczniowie z żywym zainteresowaniem zapoznali się z zasobami biblioteki. Dyskusje dotyczyły zarówno ginących zawodów w Polsce jak i zawodów przyszłości. Uczniowie opowiadali kim chcieliby zostać gdy będą dorośli oraz jakie zawody wykonują ich rodzice i dziadkowie.
10
- 30paź
Reklama zawodów
Klasa 6b w ramach realizacji zadań z Tygodnia Kariery wykonała reklamy zawodów. Swoimi reklamami uczniowie przedstawili, dlaczego warto zostać fryzjerką czy policjantem, jakie są plusy bycia kucharzem czy mechanikiem oraz na czym polega praca rolnika.
- 29paź
„Zawody wczoraj, dziś, jutro i pojutrze”
Tydzień Kariery w klasie 7c przebiegał pod hasłem „ Zawody wczoraj, dziś, jutro i pojutrze”. Razem z uczniami rozmawialiśmy jakiej branży pracownicy są poszukiwani na rynku pracy oraz jakie zawody niedługo odejdą w niepamięć. Pracując w grupach młodzi ludzie wybrali zawody wczoraj i zawody jutra. Pasja, motywacja i odwaga – to one mają pomóc uczniom w realizacji ich zawodowych celów.
MarzenaNowak
3
- 29paź
Kim chcę zostać w przyszłości?
Na to pytanie podczas zajęć odpowiadali sobie uczniowie klasy 2b. W ramach Tygodnia Kariery zawodowej powtórzyliśmy i utrwaliliśmy znane wszystkim zawody. Zabawiliśmy się w Zgaduj-zgadula, czyli skojarzenie wyciągniętego rekwizytu z konkretnym zawodem. Wszyscy ochoczo i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, których podsumowaniem było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej kim chciałbym/chciałabym zostać w przyszłości?
Danuta Janura-Barteczka, Magdalena Nowacka
4
- 29paź
Tydzień Kariery - zawodowe plany uczniów kl. 5c
O swoich planach i marzeniach dotyczących przyszłego zawodu i wykonywanej pracy rozmawiali na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 5c. Mogli dowiedzieć się, że ich wychowawczyni w klasie piątej chciała zostać archeologiem oraz podzielić się swoimi zawodowymi pomysłami. Wielu z nich prawdopodobnie będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Miło było o tym porozmawiać. Stworzyliśmy też plakat dokumentujący wizję karier uczniów kl. 5c. Ciekawe, co z tego uda się zrealizować?
L. Rękosiewicz