• 22mar
        • Światowy Dzień Zespołu Downa
          • Światowy Dzień Zespołu Downa

            21 marca, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie skarpetki, które nawiązują do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa. W związku z tym dniem klasa V b i III b przygotowały broszki w kształcie skarpetki wykonane długopisem 3D.

            Daria Lisiak, Sonia Majnert

            #LaboratoriaPrzyszłości

      • 20mar
        • "Zawody z pasją"
          • "Zawody z pasją"

            W dniu 19 marca podczas wydarzenia "Zawody z pasją", które odbyło sie w hali sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 w Krotoszynie został rozstrzygnięty konkurs "Twój zawód z pasją za 20 lat". Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów pracy w dowolnej formie w której zaprezentują wizję siebie w zawodzie, który będą wykonywać z pasją za 20 lat. Do udziału w konkursie zgłosiło się pięć uczennic z naszej placówki (najwięcej z wszystkich szkół) a były to: Milena Kajetanczyk z klasy 7a, Zofia Jackowska, Adrianna Adamek, Zuzanna Bella i Nikola Otlewska z klasy 7b. Dziewczyny wykonały piękne prace, które zostały docenione przez Komisję konkursową.

            W ścisłej czołówce zajmując II miejsce znalazła się Milena Kajetanczyk.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      • 20mar
      • 19mar
        • Dzień Języka Ojczystego
          • Dzień Języka Ojczystego

            Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za poprawność językową. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie. Realizując projekt mieli okazję poznać blaski i cienie polszczyzny. Historia języka polskiego, gwary, zagrożenia języka – to główne tematy projektu. Ich efekty możemy podziwiać na plakatach

      • 19mar
          • Sukces naszych uczniów w Poznaniu

            16 marca odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Błogoslawiona Poznańska Piątka, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Eryk Barteczka, Antoni Kołata, Igor Miśkiewicz.

            Przez 45 minut rozwiązywali indywidualnie test z wiedzy o błogosławionych oraz tekstów biblijnych.

            W wyniku postępowania konkursowego uczeń Antoni awansował do ścisłego finału, który odbędzie się w kwietniu. Opiekunem jest p. Waldemar Swornowski.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

      • 19mar
        • Ogólnopolski Program Edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ”
          • Ogólnopolski Program Edukacyjny „TRZYMAJ FORMĘ”

            W dniu 22 marca 22 uczniów z klas szóstych wzięło udział w XVII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ” organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. Etap szkolny polegał na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych przez uczniów zgłoszonych do Konkursu. Zadania miały charakter testów on-line z pytaniami zamkniętymi. Lista laureatów I etapu szkolnego Konkursu zostanie ogłoszona do 5 kwietnia. Czekamy na wyniki!

            Marzena Nowak

      • 15mar
          • MegaMisja trwa

            Uczniowie klasy 2b od września biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „MegaMisja”. Skrupulatnie realizują zadania, które pomagają im odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Za aktywną realizację programu otrzymaliśmy prezent- jest nim nasz pierwszy TABLET!

            Dziękujemy Julce, Kubie i Psotnikowi za wspaniały prezent.

            Joanna Majorek - Pilujska

      • 15mar
          • ŚWIĘTO  LICZBY  Pi

            Jak co roku w naszej szkole czternastego marca obchodziliśmy matematyczne święto, którego bohaterem była liczba Pi zwana również ludolfiną. To stała matematyczna, która ma zastosowanie w wielu działaniach zarówno w matematyce, jak i fizyce. Definiowana jest jako stosunek obwodu koła do długości średnicy. Znajduje się ona również w geometrii euklidesowej we wzorze na objętość kuli i pole koła.

            Dzień ten został uczczony w naszej szkole poprzez zorganizowanie konkursu na najciekawszą gazetkę klasową rozsławiającą Pi. Liczba ta jest wprowadzana na lekcjach matematyki dopiero w klasach starszych. Mimo tego, to najmłodsi spisali się najlepiej. Na podium stanęły trzy klasy: 4a, 5b oraz 4c. W nagrodę otrzymali Vouchery na dzień bez pytania. Gratulacje!

            Leszek Poniatowski

      • 14mar
        • Drużyna SP Kobylin wywalczyła tytuł Wicemistrza Rejonu Kaliskiego w Futsalu
          • Drużyna SP Kobylin wywalczyła tytuł Wicemistrza Rejonu Kaliskiego w Futsalu

            Zawodnicy SP Kobylin zdobywając najpierw tytuł Mistrzów Powiatu, wywalczyli sobie awans na Mistrzostwa Rejonu. W rozgrywkach, które odbyły się 14.03.2024r. w Stawiszynie startowało sześć reprezentacji z pięciu powiatów.

            W grupie zawodnicy z Kobylina rywalizowali z SP 18 Kalisz, SP Gorzyce Wielkie. Po zaciętych meczach zespół w powiatu krotoszyńskiego wywalczył pierwsze miejsce w grupie. W półfinale drużyna SP Kobylin wygrała 4:3 z SP Chocz natomiast w finale po bardzo wyrównanej grze przegrała 1:0 SP Stawiszyn, zdobywając Wicemistrza Rejonu Kaliskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Kordus reprezentujący SP Kobylin. Najwięcej bramek w naszej drużynie zdobył Julian Kowalski 6, Dawid Pospiech 1, Filip Pospiech 1, Sebastian Kordus 1.

            Drużyna wystąpiła w składzie:

            Dawid Pospiech, Filip Pospiech, Mikołaj Andrzejak, Antoni Kołata, Julian Kowalski, Sebastian Kordus, Gabriel Szczepaniak, Iwo Szczepaniak, Illia Shwaya, Jan Chlebowski.

            Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

            Robert Wachowiak

      • 13mar
        • Biblioteczny Escape Room
          • Biblioteczny Escape Room

            Grasujący po szkole „Gang wygibasów-nieczytasów”, porwanie bibliotekarki, uwięzieni w bibliotece uczniowie - brzmi jak scenariusz dobrego kryminału.

            Jednak to nie fikcja. To wszystko działo się w naszej szkole w pierwszym bibliotecznym „ESCAPE ROOMIE”. W akcję wplątani zostali uczniowie wraz z wychowawcami. Zostali dosłownie uwięzieni w bibliotece, a kluczem do wyjścia było rozwiązanie wcale niełatwych zagadek, krzyżówek, rebusów i labiryntów. Na szczęście wszystkim się udało znaleźć klucz od biblioteki i uwolnić uprowadzoną panią.

            Bezcenne widzieć miny uczniów gdy odnaleźli „całą i zdrową” bibliotekarkę

            Moc wrażeń po takiej przygodzie pozostanie „uwięzionym” uczestnikom zapewne na bardzo długo!

            Taki Escape Room był nie tylko fajną przygodą ale również świetnym pomysłem na integrację zespołu klasowego, sprawdzenie się w nowej, niecodziennej sytuacji a także współpracę i pracę zespołową.

            A dla mnie jako bibliotekarki to była świetna promocja biblioteki. Jeszcze kilka dni po przeżytej przygodzie uczniowie przychodzili do biblioteki i pytali czy już wszystko w porządku Na znak, że uczniowie nie należą do wspomnianego Gangu Nieczytasów - Wygibasów” każdy opuszczając bibliotekę - wypożyczył książkę.

            Dziękuję wszystkim wychowawczyniom, które wzięły udział w tym projekcie i miały odwagę sprawdzić się wraz z klasą w niecodziennych warunkach

            Anita Poprawska

      • 13mar
      • 13mar
        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ogłosił akcję - dzień bez pytania. Należało spełnić tylko jeden warunek - uczniowie byli „bezpieczni”, mając na głowie koronę, diadem, opaskę bądź muszkę. Uczniowie również mieli możliwość skorzystania z fotobudki.

            Również z okazji Dnia Kobiet SU obdarował wszystkie Panie z naszej szkoły kwiatami.

            Również w pokoju nauczycielskim czekała słodka i nastrojowa niespodzianka przygotowana przez naszych panów. 

      • 13mar
          • Europejski Dzień Logopedy

            "Logopedia to nie nuda, bo z języka czyni cuda. Język biega, podskakuje i literki odczytuje."

            Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w pierwszym tygodniu marca zorganizowano dla dzieci z klas 1-3 zajęcia logopedyczne, podczas których przećwiczono z dziećmi różne ciekawe metody i formy pracy kształtujące prawidłowe, szeroko rozumiane umiejętności komunikacyjne.

            Daria Lisiak

      • 13mar
          • Roksana na podium

            W dniu dzisiejszym uczniowie naszej placówki wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"- etap gminny. Turniej odbywał się w trzech kategoriach klasy I- IV, V-VIII i szkoła ponadpodstawowa. Celem Turnieju jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Wśród naszej młodzieży najlepsza okazała się jedyna dziewczyna Roksana Sikora, która zdobyła II miejsce w kategorii klas V- VIII. Tym samym awansowała do kolejnego etapu, który odbędzie się 20 marca w Krotoszynie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za Roksanę

      • 13mar
          • Brązowy medal dla SP Kobylin w Gołuchowie

            Dramatyczny przebieg mial dzisiejszy finał rejonu kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza reprezentacja stoczyła niezwykle zacięty bój zakończony zdobyciem trzeciego miejsca. W decydującym pojedynku w walce o finał ulegliśmy drużynie z Gołuchowa, gdzie bramkę straciliśmy już po syrenie końcowej z rzutu wolnego. Potem lały się tylko łzy rozpaczy i rezygnacji, a tu za chwilę trzeba grać o trzecie miejsce. Zimna woda i mowa motywacyjna okazały się skutecznym zabiegiem, bo mecz o trzecie miejsce z SP Kraszewice wygraliśmy 9-6. Tak w sporcie łzy płyną raz ze smutku a raz z radości.

            Dziewczyny JESTEŚCIE WIELKIE

      • 13mar
      • 13mar
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

            6 lutego 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie kolejny raz uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym dniu rozpoczął się cykl zajęć przeprowadzonych przez panią M. Goryniak – pedagoga szkolnego, organizatora przedsięwzięcia, gdyż odpowiedzialność za mądre korzystanie z mediów społecznościowych jest niezwykle ważna, 24 godziny na dobę, codziennie. Wiemy, że nieodpowiedzialne ich używanie może prowadzić do uzależnienia oraz konsekwencji prawnych, które wielokrotnie były uświadamiane zebranym na spotkaniu. Prowadząca wskazała na zagrożenia w internecie, także symptomy uzależnienia oraz na bardzo ważną grupą czynników chroniących przed zbyt intensywnym korzystaniem z sieci, na którą mamy wpływ, przypomniała uczniom o bezpłatnym telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111, z którego mogą korzystać siedem dni w tygodniu (także w dni świąteczne). Pedagog zapewniła uczniów, że nigdy nie są sami i zawsze są osoby gotowe do pomocy, przygotowała da młodzieży broszurki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci, jak unikać zagrożeń, gdzie można zadzwonić w każdej trudnej sytuacji, co powinni wiedzieć sprawca i świadek Na potwierdzenie włączenia się w obchody DBI 2024 uczniowie otrzymali naklejki, które umieścili, jako widoczny element swojego ubrania. Z uwagi na dużą liczbę młodzieży, dzięki życzliwości Dyrektor GOK w Kobylinie – p. A. Rowickiej pierwsze zajęcia dla wszystkich odbyły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie, a w niektórych klasach zajęcia warsztatowe kontynuowano w szkole. O nagłośnienia na spotkaniu zadbała

            pani J. Grzesiak. Dziękujemy! Finałem przedsięwzięcia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego

            pt. „Bądź bezpieczny w sieci – korzystaj mądrze!”. Uczniowie, biorący w nim udział odebrali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektorów szkół, za co serdecznie dziękujemy.

            Po przedłożeniu sprawozdania z działań DBI zarówno szkoły, jak i organizator otrzymali zaświadczenia.

      • 05mar
        • W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny...
          • W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny...

            Pierwszego dnia marca uczniowie klasy 1b odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Kobylinie gdzie Pani Kasia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przeczytała książeczkę Wiesława Drabika „Wiosna, panie bocianie”. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowieści o wronie i zajączku poszukujących oznak wiosny i czekających na przylot bociana, który zwiastuje jej nadejście. Nie zabrakło również zagadek, na które uczniowie odpowiadali bezbłędnie. Uważne słuchanie to duży atut pierwszoklasistów. Podczas spotkania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat pierwszych zwiastunów wiosny, dowiedziały się o wielu ciekawostkach związanych z tym tematem,a prezentacja multimedialna jaką przygotowała pani Kasia wprowadziła istnie wiosenny klimat. Nie zabrakło również czasu na aktywność twórczą, do naszego miasteczka przywitały bociany za sprawą pracowitych rączek naszych uczniów. Był to miło spędzony czas, z dawką dużej wiedzy. Dziękujemy!

            Danuta Janura - Barteczka, Magdalena Nowacka

      • 05mar
        • Fryzury z naszej bajki
          • Fryzury z naszej bajki

            28 lutego br. uczennice z klasy 3a i 3b brały udział w Wojewódzkim Konkursie "Sprawny w zawodzie - Fryzjer" 2024 organizowanym przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w Poznaniu oraz Hufiec Pracy w Krotoszynie. Dziewczynki wystąpiły w roli modelek dla 8 uczennic z Wielkopolski kończących w tym roku szkoły branżowe I stopnia w zawodzie fryzjer. Ich zadaniem było wykonanie fryzur zgodnych z tematem konkursu "Witajcie w naszej bajce".

            Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

            Daria Lisiak

      • 05mar
        • Kleksografia? O co chodzi?
          • Kleksografia? O co chodzi?

            Chodzi o to, by uruchomić wyobraźnię, tworzyć, wymyślać, uczyć się nowych słów. A wszystko jest bardzo proste. Trzeba wziąć kartkę papieru, zrobić na niej kleksy, zgiąć kartkę na pół, otworzyć i zobaczyć, co się pojawiło. Potem opisać to, co się widzi.

            Tak się bawiliśmy w klasie na języku polskim. A za wzór posłużyła nam "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy.

            Uczniowie klasy 4a

    • Kontakty

      • Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Kobylin, ul. 3-go Maja 9
      • 65-548-24-32
      • ul. 3 Maja 9
        63-740 Kobylin
        Poland
    • Logowanie