• 10sty
        • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WROCŁAWIA
          • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WROCŁAWIA

            Dnia 5 grudnia w ramach ogólnopolskiego projektu „Klasa w terenie” pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Babcia na jabłoni”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz utrwalenie poznanych zasad zachowania się w teatrze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, z wielką niecierpliwością dzieci czekały na rozpoczęcie spektaklu. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria, a nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Następnie udając się na spacer po rynku, wypatrywaliśmy ukrytych w różnych zakątkach krasnali oraz odwiedziliśmy jeden z najpopularniejszych jarmarków. Kolejnym punktem wycieczki był udział w nietypowej lekcji matematyki w Parku Trampolin GOJUMP, w zakresie realizowanego programu „Matma na trampach”. Uczniowie trenowali matematyczne umiejętności w przestrzeni z wykorzystaniem infrastruktury parku. Zajęcia były połączone z aktywnością fizyczną, tym samym wszyscy doskonale się bawili, a jednocześnie zdobywali wiedzę.

            Przecież najłatwiej uczyć się poprzez zabawę!

            Uśmiechy na twarzach, radosne opowieści są dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną!

      • 10sty
        • SP Kobylin z medalem w rejonie kaliskim.
          • SP Kobylin z medalem w rejonie kaliskim.

            W Ostrzeszowie w dniu 6 grudnia odbywały się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym. Prawo startu miały dwa najlepsze zespoły z powiatu. Zawody stanowiły kwalifikację do Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

            Powiat krotoszyński w dwóch kategoriach reprezentowała SP Kobylin.

            Wśród dziewcząt Agata Grześkowiak i Zuzanna Kołak zajęły 4 miejsce, natomiast w kategorii chłopców Patryk Grześkowiak i Eryk Matysiak wywalczyli brązowy medal.

      • 10sty
        • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

            Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Uczniowie klasy V b i III b z tej okazji przygotowali kartki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Celem obchodów było przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości w temacie niepełnosprawności.

            Pamiętajmy o niepełnosprawnych nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia.

            Daria Lisiak i Sonia Majnert

      • 07gru
          • Sportowe mikołajki z piłką ręczną

            Puchar za I miejsce, nagroda dla króla strzelców dla Zuzi Jarus - oto nasze trofea z turnieju piłki ręcznej w Oborzyskach Starych koło Kościana.

            Pokonaliśmy w nich kolejno szkoły z Grodziska Wlkp 9:0, Bucza 11:1, Oborzysk Starych 5:0 i - w najtrudniejszym pojedynku - SP 13 Leszno 5:4. Ten mecz obfitował w dramatyczne zwroty. Najpierw strata dwóch bramek, potem dwa piękne rzuty Liliany Polnej do remisu, aż do stanu 4:4, żeby dosłownie w ostatnich sekundach rzucić decydującą o zwycięstwie bramkę, co uczyniła Olga Kwiatkiewicz. Jednak tak naprawdę swój ogromny udział w zwycięstwie miała znakomita postawa bramkarki Oliwii Grzywaczewskiej, która momentami ,,fruwała” broniąc skutecznie rzuty rywalek. Warto trenować, warto ćwiczyć, bo radość ze zwycięstwa, a czasem łzy po porażce są niezapomniane.

            W turnieju udział wzięły Bramkarki Oliwia Grzywaczewska i Maja Polc. W polu Olga Kwiatkiewicz, Liliana Polna, Zuzanna Jarus, Klaudia Moryson, Maja Pierzchała, Oliwia Łopaczyk, Nikola Klejewska, Maja Nowak, Marta Kurzawa, Jagoda Robakowska i Oliwia Piotrowiak.

      • 07gru
          • Mikołajki

            W grudniowy poranek św. Mikołaj odwiedził uczniów klas IV-VIII i obdarował ich słodkim upominkiem, zaś dzieci z klas I-III udały się śnieżnym szlakiem w poszukiwaniu św. Mikołaja, którego znalazły w Niepublicznym Żłobku Smerfuś. Tam czekały na nich niespodzianki: zjazd z zimowej zjeżdżalni, spotkanie z Mikołajem i elfami oraz zimowymi maskotkami, ciepła herbatka oraz słodki upominek. Dziękujemy p. Urszuli Górnej za zaproszenie oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie słodkich upominków.

      • 01gru
      • 01gru
          • Mele i szczuny z Kobylina w kinie i w Rogalowym Muzeum

            22 listopada klasy 4b i 4c wyruszyły na klasową wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem naszego wypadu była wizyta w kinie Helios,gdzie obejrzeliśmy film "Kompas szkieletora".Przed projekcją zapoznano nas z ciekawą prezentacją dotyczącą filmów przygodowych i adaptacji filmowych w ramach projektu "Kino dla Juniora".Po przerwie na posiłek czekała nas wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania.Podczas rogalowo-koziołkowego pokazu poznaliśmy tajemnice wypieku wielkopolskich specjałów, braliśmy czynny udział w ich tworzeniu, spróbowaliśmy słynnych wypieków oraz poznaliśmy legendę o Poznańskich Koziołkach, oglądając ich harce z najlepszej "miejscówki" w mieście.A wszystko to w fantastycznej poznańskiej gwarze-sznupy nas bolały od tego chichrania , a pazury od ciężkiej roboty z munką i farynią.

            Wycieczkowe chwile szybko minęły.Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, również pomagającym nam mamom.Czwartaki już wiedzą, dlaczego 11 listopada świętomarcińskie rogale jedzą!

            L.Rękosiewicz, A. Góral

      • 01gru
          • Wizyta w schronisku

            20 listopada uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu razem z opiekunkami p. Danką i p. Asią wybrały się do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim . Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności, kocy, zabawek oraz innych potrzebnych rzeczy. Z naszej wizyty ucieszyli się nie tylko pracownicy schroniska, ale również zwierzęta. To była ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku dla zwierząt oraz przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Bardzo dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za włączenie się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom

      • 01gru
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka od lat wpisuje się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

            Ma na celu:

            - przypominanie, że dzieci mają prawa, że prawa dziecka są naturalną konsekwencją praw człowieka

            - solidaryzowanie się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane

            W klasach I – V zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne pt. „Wszyscy mamy prawa” Uczniowie oglądali filmiki, prezentacje uświadamiające czym są prawa, rozwiązywali guizy. Została im przekazana, w sposób dostosowany do wieku, wiedza na temat Konwencji o Prawach Dziecka oraz jak zawarte w niej zapisy przekładają się na ich codzienne życie.

            W czasie zajęć wybrzmiało „Masz swoje prawa, ale ma też je każde inne dziecko. Czy zawsze o tym pamiętasz? Czy szanujesz prawa innych?

            Starsi uczniowie przygotowali plakaty, młodsi ilustrowali prawa w pracach plastycznych i kolorowankach.

            Nie zabrakło oprawy muzycznej – prace umilały piosenki o prawach dzieci.

            Wykonane przez uczniów plakaty oraz okolicznościowa gazetka, zdobią korytarze szkolne.

            Mariola Lindner

      • 29lis
      • 27lis
        • Kolejna edycja MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZEJ DLA UCZNIÓW KL. IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ  zakończona sukcesem.
          • Kolejna edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZEJ DLA UCZNIÓW KL. IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ zakończona sukcesem.

             

             

            Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZEJ, który  kierowany jest do uczniów klas IV-VI .Należy podkreślić, że konkurs został zorganizowany przy współpracy Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

            W tym roku do zmagań konkursowych stanęło sześć  trzyosobowych  zespołów ze szkół:

            • Szkoły Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie
            • Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima  w Kobylinie
            • Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie
            • Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach
            • Szkoły Podstawowej w Smolicach
            • Szkoły Podstawowej w Zdunach.

             

            Rozgrywki składały się z 2 części. Pierwsza to część teoretyczna, gdzie uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami i  wiedzą z zakresu ekologii i przyrody. W części drugiej uczestnicy wykonywali eksperymenty przyrodnicze, które dostarczyły wiele emocji i zadowolenia.                             W rezultacie zmagań konkursowych wyłoniono zwycięzców:

            I miejsce  wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima  w Kobylinie ( Antoni Kołata, Adam Zarycki, Cezary Helsner)

            II miejsce ze  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie

            III miejsce ze Szkoły Podstawowej w Zdunach

            Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników.

                        Pobyt dzieci w naszej szkole uświetnił pokaz doświadczeń chemicznych, który wykonali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie pod kierunkiem  p. Tomasza Jakubowskiego  i czujnym okiem p. dyrektor Aliny Błażejczyk . Dymy, wybuchy, huki to tylko niektóre efekty specjalne pokazu naszych gości.

            Bardzo dziękuję  za współpracę, pomoc i wsparcie w organizacji konkursu panu prezesowi Robertowi Marciniakowi i p. Krzysztofowi Niedbale z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie.

            Zdjęcia wykonały uczennice kl. VIIb sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            Aleksandra Paluszkiewicz

             

      • 10lis
        • „Szkoła do hymnu”
          • „Szkoła do hymnu”

            W dniu 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” która polega na odśpiewaniu przez społeczność szkolną 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Spotkaliśmy się o symbolicznej godzinie 11.11 dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. Akcja „Szkoła do hymnu” odbywała się w tym roku po raz szósty.

            #Szkoładohymnu

      • 10lis
        • Konkurs „Z Samorządem na TY”
          • Konkurs „Z Samorządem na TY”

            7 listopada odbył się pierwszy etap III Wielkopolskiego Konkursu „Z Samorządem na Ty”. Celem konkursu jest rozwój kompetencji obywatelskich młodzieży, przybliżenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz wzbudzenie zainteresowania ideą samorządności. Pięcioro uczniów z klasy ósmej - Laura Nowacka, Maja Paluszkiewicz, Eryk Barteczka, Nikodem Rejek i Wojciech Jagodziński drogą online rozwiązało test składający się z 20 pytań. Do drugiego etapu z każdego obszaru działania pięciu Organizatorów, kwalifikuje się po 10 osób (w sumie 50), które zaznaczyły jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Dziękuję za udział i czekamy za wynikami. Marzena Nowak

      • 10lis
        • SP Kobylin Mistrzem Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym
          • SP Kobylin Mistrzem Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

            W dniu 7 listopada 2023 w Mokronosie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Reprezentacja szkół składała się z 2 dziewcząt lub 2 chłopców + jeden zawodnik rezerwowy. Gminę Kobylin reprezentowały trzy drużyny z SP Kobylin.

            Wyniki zawodów:

            Igrzyska Dzieci

            kat. dziewcząt

            II miejsce SP Kobylin ( Zuzanna Kołak, Agata Grześkowiak, Marta Kurzawa)

            kat. chłopców

            I miejsce SP Kobylin ( Patryk Grześkowiak, Adam Zarycki, Eryk Matysiak)

            Igrzyska Młodzieży

            kat. chłopców

            I miejsce SP Kobylin (Igor Miśkiewicz, Mateusz Grześkowiak, Jonathan Knuła)

            Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Najlepsze zespoły z mistrzostw powiatu będą startowały w zawodach rejonowych.

      • 10lis
        • Akcja Wolontariuszy na cmentarzu
          • Akcja Wolontariuszy na cmentarzu

            Wolontariusze oraz uczniowie, którzy chętnie włączyli się do akcji wspólnie ze swoimi opiekunkami Panią Danką oraz Panią Asią poświęcili swój wolny czas na prace porządkowe na kobylińskim cmentarzu. Celem naszej akcji było sprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów, o których nikt nie pamięta. Uczniowie grabili również liście oraz sprzątali alejki między grobami. Poprzez taką akcję uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych. Któż bowiem ma zatroszczyć się o naszą zbiorową pamięć, jeżeli nie zrobimy tego my sami.

            ​​Danuta Janura - Barteczka

      • 10lis
        • Akcja „Szkoła pamięta”
          • Akcja „Szkoła pamięta”

            W przeddzień dnia, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkowaliśmy groby

            i zapalaliśmy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszej miejscowości. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

            Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunką włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta” i odwiedzili groby naszych byłych nauczycieli.

            ​​

            ​Danuta Janura - Barteczka

      • 31paź
        • „Dzień Jabłka” w klasach IV-V
          • „Dzień Jabłka” w klasach IV-V

            Od wielu lat tradycją naszej szkoły są obchody Dnia Jabłka –  wyczekiwanego i ulubionego przez uczniów święta , w którym królują warzywa i owoce. Nadchodzące uroczystości zapowiadały gazetki tematyczne i dekoracje w holu szkoły. Uczniowie, przygotowując się do obchodów,   układali klasową bajkę, w której motywem przewodnim było właśnie jabłko oraz poszerzali swoje wiadomości o głównym bohaterze tego dnia  . Największe zdolności literackie wykazali uczniowie kl. Va. Ogrom emocji dostarczył wszystkim quiz o jabłkach. Ekspertem w tym temacie  okazała się drużyna z kl. IVc. Gratulacje!

            Kolejny punkt naszego święta to degustacja przygotowanych wspólnie z rodzicami owocowo - warzywnych potraw. Jak zawsze było bardzo smacznie, kolorowo i na dodatek zdrowo.

            Dziękuje rodzicom, wychowawcom, uczniom za duże  zaangażowanie w przygotowanie obchodów Dnia Jabłka.

                                                            Aleksandra Paluszkiewicz

      • 27paź
        • "Mityczne" Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych
          • "Mityczne" Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

            26 października odbył się w naszej szkole finał obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym hasłem przewodnim była „Mitologia”. Uczniowie klas IV – VIII angażowali się w różnorodne działania zorganizowane przez biblioteki szkolne. Dzięki wielu inicjatywom, uczniowie mieli okazję poznać i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat wierzeń i podań starożytnych Greków i Rzymian. 

            Uczniowie klas I - III zostali zaproszeni do biblioteki na "mityczne spotkanie" podczas którego piątoklasiści Julia, Igor oraz Martin czytali wciągające historie z książki "Bogowie i Herosi z mitów greckich" czym bardzo zaciekawili swoich młodszych kolegów. Uczniowie dowiedzieli się co oznaczają wyrażenia "Syzyfowa praca", "Puszka pandory", "Olimpijski spokój" oraz zastanawiali się co jest ich "Piętą Achillesową".

            Uczniowie klas IV - VIII obchodzili Dzień Postaci Mitologicznych, przebierając się za dowolną postać z mitologii. Dzięki temu, na korytarzach szkolnych mogliśmy spotkać zwiewne nimfy, Boginie Piękności, Zeusa, boga wojny - Aresa, oraz mnóstwo innych barwnych postaci.

            ​​​​​​Uczniowie klas IV -VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o mitach.

            Laureatami konkursu zostali w klasach IV - V​​​​​​​​​​​​​​

            I miejsce Cezary Helsner, klasa V b

            II miejsce Igor Walkowiak, klasa V a

            III miejsce Kamil Figaj, klasa V a

            wyróżnienie: Zosia Niezgódka, klasa V b, Julia Wojtkowiak, klasa V a

            Laureaci w klasach VI - VIII

            I miejsce Adam Zarycki, klasa VI c

            II miejsce Gabriela Kowalkowska, klasa VI c

            III miejsce Natasza Skupin, klasa VII b

            Drugim konkursem, w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, wiedzą oraz zdolnościami plastycznymi był konkurs pt. „Komiksowa wersja wybranego mitu” Prace zostały wykonane starannie i estetycznie. Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce Kajetańczyk Milena, klasa VII A

            II miejsce Otlewska Nikola, klasa VII B

            III miejsce Stróżyńska, VI A

            W klasach IV - V wyróżnione zostały trzy uczennice: Lena Perz z klasy V a, Magdalena Wilińska z klasy IV a oraz Izabela Polna z klasy V a.

            Uczniowie klas IV - V mogli też sprawdzić swoją wiedzę podczas Quizu w holu szkoły. Dzięki aplikacji Kahoot! rywalizowali "rozszyfrowując" związki frazeologiczne. Dreszczyk emocji i duch rywalizacji nie odpuszczał aż do końca quizu. Zwycięzcami zostali: Julia Wojtkowiak, Martin Robakowski, Igor Walkowiak i Adam Adamek.

            W klasach VI-VIII oprócz spotkań z bogami, uczniowie mogli w czasie lekcji i przerw wysłuchać wybranych mitów przygotowanych  przez koleżanki i kolegów z klasy VI B. Po odczytaniu i przypomnieniu treści mitów, uczniowie mieli szansę wziąć udział w quizie. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi zostały nagrodzone punktami dodatnimi.
            Spotkanie z antycznymi bogami utwierdziło nas w przekonaniu, że przez dobrą zabawę również można się wiele nauczyć.

            Anita Poprawska i Anna Andrzejak

      • 27paź
        • Dzień Jabłka w klasach I-III
          • Dzień Jabłka w klasach I-III

            W dniu 25 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w obchodach z okazji Dnia Jabłka. Wykonywali liczne prace plastyczne, które udekorowały szkolny korytarz, jak również soki i inne przysmaki z jabłek. Każda z klas przygotowała kolorowe, pełne zdrowych i owocowych smakołyków stoły. Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem nowej stacji segregowania odpadów, która w ostatnim czasie została zamontowana na korytarzu szkolnym. Ostatnim punktem obchodów była degustacja, która wywołała mnóstwo uśmiechu i radości na twarzach dzieci.

             

             

      • 23paź
        • SZKOŁA IM. JULIANA TUWIMA W KOBYLINIE – LAUREATEM TRZECIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ LEKCJA NIEŚMIECENIA”
          • SZKOŁA IM. JULIANA TUWIMA W KOBYLINIE – LAUREATEM TRZECIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ LEKCJA NIEŚMIECENIA”

            W maju ubiegłego roku wzięliśmy udział w trzeciej edycji konkursu „Lekcji Nieśmiecenia” organizowanego przez firmę Henkel oraz  Fundację Nasza Ziemia. Konkurs polegał  na  prezentacji działań i  sukcesów o znaczeniu proekologicznym, które szkoła podejmowała w latach 2020-2023. Rozstrzygnięcie „trzeciej lekcji nieśmiecenia okazało się dla naszej szkoły sukcesem. Zostaliśmy Laureatem projektu i otrzymaliśmy nagrodę główną przyznaną przez jury  składające się z przedstawicieli organizatora – Fundacji Nasza Ziemia.  

            Cieszymy się , że  nasze działania i dotychczasowe sukcesy zostały dostrzeżone i docenione na forum ogólnopolskim. Kilka dni temu odebraliśmy nagrodę główną  – stację  do nauki selektywnej zbiórki odpadów o wartości 6700 zł, która została zamontowana w holu szkoły przez przedstawiciela  agencji Albedo Marketing.

            Gratuluję całej społeczności szkolnej za podejmowane działania  o charakterze ekologicznym mające na celu troskę  o środowisko przyrodnicze i nasza planetę  Życzę dalszych sukcesów, pomysłów i kreatywnych rozwiązań w życiu  codziennym

             

            Aleksandra Paluszkiewicz

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Kobylin, ul. 3-go Maja 9
      • 65-548-24-32
      • ul. 3 Maja 9
        63-740 Kobylin
        Poland
    • Logowanie