Klasa 1a kontynuuje realizację projektów edukacyjnych "Zdrowo i sportowo" podczas, których dzieci wykonują ćwiczenia ruchowe i dbają o prawidłową postawę ciała oraz "Zdrowe dzieciaki to my!" na których uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, dowiadują się jakie witaminy są im potrzebne, dlaczego sen jest ważny dla człowieka?! Rozwiązują zagadki i rebusy, poznają zasady spożywania warzyw, owoców, produktów zbożowych i mlecznych, a także poszerzają wiedzę na temat zdrowego stylu życia. W miniony piątek w ramach projeku gościliśmy panią higienistkę Krystynę Kantorską- Lekosz, która zapoznała nas z zasadami higieny osobistej ciała oraz jamy ustnej, opowiedziała o roli szczepień dla naszego organizmu, a także zbadała dzieciom wzrok. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały ciekawe pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
- 12mar
- 12mar
Europejski Dzień Logopedy
6 marca w Europie obchodzony jest Dzień Logopedy. Mając na uwadze znaczenie terapii logopedycznej dla rozwoju mowy jak i komunikacji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, podczas których nie tylko ćwiczyli artykulację, ale również podnosili swoje kompetencje komunikacyjne. Ponadto uczniowie klas pierwszych rozpoczęli realizację projektu logopedyczno - edukacyjnego pt. "Razem wyprzedzimy dysleksję".
17
- 12mar
Konkurs z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany konkurs, w którym chłopcy wybierali dziewczyny w trzech kategoriach.
Oto wyniki konkursu :
6a
Klasowa piękność- Izabela Polna
Klasowa mądralińska - Julia Wojtkowiak
Klasowa ulubienica - Urszula Kowalska
6b
Klasowa piękność- Martyna Adamska
Klasowa ulubienica - Zofia Niezgódka
Klasowa mądralińska- Iga Frala
7a
Klasowa piękność- Julia Hauk
Klasowa ulubienica- Izabela Wawrzyniak
Klasowa mądralińska - Michalina Wolniewicz
7b
Klasowa piękność-Kalina Ciółko
Klasowa ulubienica - Agata Grześkowiak
Klasowa mądralińska - Liliana Polna
7c
Klasowa piękność-Maja Polc
Klasowa ulubienica - Maja Pierzchała
Klasowa mądralińska - Lena Całka
8a
Klasowa ulubienica - Milena Kajetańczyk
Klasowa mądralińska - Alicja Pilujska
Klasowa piękność- Emilia Piątkowska
8b
Klasowa piękność- Lena Starkowska
Klasowa mądralińska - Maria Krawczyk
Klasowa ulubienica - Adrianna Adamek
Wszystkim naszym dziewczynom dziękujemy i życzymy miłego świętowania
Samorząd Uczniowski
- 12mar
Wizyta na Targach Edukacyjnych i Targach Książki.
W piątek, 7 marca, klasy ósme wybrały się do Poznania na Targi Edukacyjne i Targi Książki.
Ósmoklasiści zapoznali się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych z całej Wielkopolski. Mieli okazję uczestnictwa w ciekawych warsztatach kulinarnych, cukierniczych, fryzjerskich, z robotyki i programowania. Poznali też oferty różnych wydawnictw i najlepsze książki tego roku. Mogli pograć w ciekawe planszówki, układać kostki Rubika oraz posłuchać muzyki na żywo. Dodatkowym plusem była bogata oferta gastronomiczna.
Impreza na najwyższym światowym poziomie!
- 12mar
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Zabawa Sztuką - kolejne zadanie wykonane.
Uczniowie klasy 2a wykonali kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką, którym było lepienie z gliny. Jest to jedna z freblowskich technik, która stanowi okazję do wyrażania emocji i uczuć. Przyczynia się także do kształtowania zdolności przekształcania oraz wspiera umiejętności w obrębie edukacji matematycznej. Magdalena Nowacka
9
- 12mar
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
W piątek, 7 marca 2025 r. w Kobylinie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Eliminacje podzielone były na trzy kategorie wiekowe:
klasy I-IV SP, klasy V-VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowe i polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań.
Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów.
Po sprawdzeniu testów komisja wyłoniła w każdej kategorii trzech najlepszych uczestników.
Wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie:
II miejsce w kat. kl. I - IV zajął Franciszek Kuśta, z klasy IVc,
I miejsce w kat. kl. V - VIII zajął Kacper Popów, z klasy Vc.
Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy sukcesu Kacprowi i Frankowi
i życzymy im powodzenia podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 14 marca w Krotoszynie.
2
- 12mar
MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT IGRZYSKA DZIECI
W dniu 03.03.2025r. w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Dziewcząt Igrzyska Dzieci.
W turnieju brało udział sześć drużyn: SP Nowe Skalmierzyce SP Lisków SP Gołuchowo SP 3 Kępno SP Baranów i Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie.
Szkołę naszą reprezentowały uczennice z klas V- VI:
Klejewska Nikola, Polna Izabela, Polna Wiktoria, Niezgódka Zofia, Robakowska Jagoda, Piotrowiak Oliwia, Chuda Magdalena, Frala Iga, Matysiak Zofia, Wigorzyńska Zofia, Końcewicz Nadia.
Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji nasza drużyna zajęła IV miejsce. Mistrzostwa wygrała Szkoła Podstawowa nr.3 z Kępna.
- 12mar
Skrzynki PO - MOCY
W naszej szkole zaczęły funkcjonować skrzynki PO – MOCY. Skrzynki PO - MOCY to inicjatywa, której celem jest wspieranie uczniów w trudnych sytuacjach emocjonalnych, psychicznych lub edukacyjnych. W szkole będą funkcjonowały one jako anonimowy sposób komunikacji, który pozwoli uczniom zgłaszać swoje problemy, pytania czy prośby o pomoc, nie zmuszając przy tym do bezpośredniej rozmowy z nauczycielem, psychologiem lub pedagogiem.
Zasady funkcjonowania skrzynek pomocy w szkole:
Skrzynki PO-MOCY są dostępne w obydwu budynkach szkoły. W budynku przy ulicy 3-go Maja skrzynka umieszczona jest na dolnym holu, natomiast w budynku przy ul. Krotoszyńskiej skrzynka znajduje się na dolnym korytarzu . Każda skrzynka jest odpowiednio oznakowana, aby wszyscy wiedzieli, gdzie mogą zostawić swoje wiadomości.
Skrzynki umożliwiają pełną anonimowość, co daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu w dzieleniu się swoimi problemami bez obawy o ocenę lub konsekwencje.
Możecie zgłaszać różne problemy, takie jak trudności w nauce, problemy emocjonalne, kłopoty z rówieśnikami, czy obawy dotyczące bezpieczeństwa w szkole, możecie też prosić o radę lub wsparcie w kwestiach związanych z rozwojem osobistym.
Psycholog lub pedagog szkolny przegląda skrzynkę w każdą środę i reaguje na wasze potrzeby. W zależności od sytuacji, reakcja może obejmować rozmowę indywidualną, konsultację z psychologiem szkolnym, czy zorganizowanie warsztatów lub spotkań grupowych.
Wszystkie informacje zawarte w zgłoszeniach są traktowane z zachowaniem poufności. Tylko odpowiednie osoby w szkole mają dostęp do treści zgłoszeń, a decyzje podejmowane są z uwzględnieniem waszego dobrostanu .
- 12mar
"Poznajemy zawody"
W ramach innowacji "Poznajemy zawody" klasa I c odwiedziła Urząd Miasta i Gminy Kobylin. Pan Burmistrz Tomasz Lesiński, Zastępca Burmistrza Alicja Grzempowska, Sekretarz Przemysław Marcinek pokazali dzieciom wszystkie biura, w których pracują urzędnicy. Opowiedzieli w skrócie czym zajmuje się urząd, kto pracuje na danym stanowisku i jaki jest zakres jego obowiązków. Wizyta uczniów nieco zakłóciła rytm pracy, ale wszyscy przyjęli nas bardzo miło i serdecznie.
Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi i wszystkim pracownikom za możliwość zwiedzania Urzędu.
Uczniowie Ic z wychowawcą
- 12mar
Dzień kobiet w klasie 2b
Z okazji Dnia Kobiet klasa 2b udała się na wyjątkową wycieczkę, która miała na celu nie tylko zabawę, ale i integrację. Wspólnie spędzony czas na bowlingu był pełen radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Uczniowie, bawiąc się w gronie koleżanek i kolegów, mieli okazję poczuć się wyjątkowo, celebrując ten szczególny dzień w atmosferze przyjaźni i wspólnej zabawy.
D. Janura-Barteczka, M. Nowacka
5
- 11mar
Klasy pierwsze w Teatrze Lalek
W dniu 27 lutego uczniowie klas Ib, Ic uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu był Teatr Lalek. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Co krokodyl jada na obiad". Postaci zwierząt z drewna, wspaniała gra aktorska, scenografia, światła, muzyka zachwyciły wszystkich. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach lalkarskich. Dzieci poznały rodzaje lalek, sposoby ich poruszania, materiały, z których zostały wykonane. Po wizycie w teatrze odwiedziliśmy Go Air, powietrzne miasto. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.
- 11mar
Wycieczka do Sejmu nagrodą w konkursie
W piątek, 28 lutego 2025 r., w Biurze Poselskim Alicji Łuczak w Kaliszu, nastąpiło podsumowanie Konkursu „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI”.
Celem konkursu było zaprojektowanie znaczka-przypinki i uwrażliwienie młodzieży na istotę patriotyzmu i historii, ze szczególnym uwzględnieniem roli powstania wielkopolskiego w historii Polski.
Podczas spotkania Pani Poseł, wieloletnia nauczycielka, podziękowała młodzieży za podjęty trud, wniesiony wkład w przygotowanie pięknych prac i pamięć, o jakże ważnym wydarzeniu.
Wśród zaproszonych uczestników znalazły się trzy nasze uczennice:
Magdalena Wilińska, kl. Va,
Karina Wojciechowska, kl. VIIc,
Milena Kajetańczyk, kl. VIIIa,
które pod kierunkiem Pani Donaty Jankowskiej-Majnert przygotowały projekty znaczków.
Ku naszej radości doceniony został projekt Kariny, która zdobyła III miejsce.
Na koniec spotkania Pani Alicja zaprosiła wszystkich uczestników na wycieczkę do Sejmu, która odbędzie się w maju.
Dziewczynom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, a Karinie gratulujemy sukcesu!
1
- 11mar
Drużyna SP Kobylin na podium w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w futsalu (halowa piłka nożna 5-osobowa)
Kobylinianie zdobywając najpierw tytuł Mistrzów Powiatu, wywalczyli sobie awans na mistrzostwa rejonu. W rozgrywkach rejonowych, które odbyły się 25.02.2025r. w Kępnie startowało osiem reprezentacji z siedmiu powiatów.
W grupie zawodnicy z Kobylina rywalizowali z SP 24 Kalisz, SP Mroczeń, SP Koźminek. Po zaciętych meczach zespół w powiatu krotoszyńskiego wywalczył drugie miejsce w grupie. W półfinale drużyna SP Kobylin przegrała 4:0 z SP 1 Kępno, a w meczu o 3 miejsce pokonała 2:0 SP 1 Ostrzeszów .
Skład SP Kobylin: Julian Kowalski, Dawid Pospiech, Sebastian Kordus, Filip Pospiech, Mikołaj Andrzejak, Michał Chudy, Jan Chlebowski, Iwo Szczepaniak, Maksymilian Całka, Paweł Wilanowski, Illia Shvaya. Opiekun Robert Wachowiak.
Wyniki spotkań:
Kobylin 1-0 Mroczeń
Kobylin 1-1 Koźminek
Kobylin 0-1 Kalisz
Półfinał
Kobylin 0-4 Kępno
Mecz o 3 miejsce
Kobylin 2-0 Ostrzeszów
- 11mar
Międzyszkolny Konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU w Kobylinie
25 lutego 2025 r. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Chemiczno-Biologicznego wzorowanego na teleturnieju JEDEN Z DZIESIĘCIU, zorganizowanego przez naszą szkołę.
W zmaganiach wzięło udział 10 zawodników, którzy reprezentowali szkoły w Smolicach, Jutrosinie, Pępowie, Zdunach, Zalesiu Małym, Baszkowie i oczywiście w Kobylinie.
Konkurs podzielony był na trzy etapy, zgodnie z zasadami znanego teleturnieju. Duże znaczenie miała wiedza graczy, ale także szczęście do wylosowanych pytań. Po zaciętej rywalizacji do ostatniego etapu zakwalifikowało się trzech uczestników, spośród, których wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce zajęła Helena Oleszczuk, SP Zalesie Małe,
II miejsce – Amelia Robakowska, SP Zalesie Małe,
III miejsce – Jan Wojtkowiak, SP Smolice.
Naszą szkołę godnie reprezentowała Alicja Pilujska.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i walkę do samego końca, a nauczycielom za ich przygotowanie do konkursu.
Podziękowania składamy naszym sponsorom, m.in. Bankowi Spółdzielczemu oddział w Kobylinie.
Dziękujemy również GOK Kobylin za udostępnienie sali.
Organizatorzy
12
- 11mar
Gra miejska „Śladami Powstania Wielkopolskiego w Kobylinie”
27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Po przerwie świątecznej uczniowie klas 6, 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej pt. „Śladami Powstania Wielkopolskiego w Kobylinie”.
Podczas wędrówki po mieście uczestnicy odkrywali miejsca pamięci związane z tym ważnym wydarzeniem historycznym. W trakcie spaceru mieli do wykonania różnorodne zadania – musieli m.in.:
zaznaczyć 10 przedmiotów, które powstaniec zabrałby na front,
odnaleźć napis na tablicy pamiątkowej na Placu Glabera,
odwiedzić cmentarz i uzupełnić imiona oraz nazwiska Powstańców Wielkopolskich.
Na zakończenie uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, której hasłem było Wyzwolenie. Liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas wykonania zadań. Do zdobycia było maksymalnie 29 punktów.
Wyniki rywalizacji
I miejsce – 8a (26 pkt, 11:54)
II miejsce – 8b (25 pkt, 11:57)
III miejsce – 7b (25 pkt, 12:02)
Pozostałe klasy:
6a – 11 pkt (12:00)
6b – 22 pkt (12:20)
7a – 24 pkt (12:00)
7c – 23 pkt (12:00)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom! Szczególne podziękowania kierujemy także do nauczycieli, którzy sprawowali opiekę nad uczniami.
M. Robakowska, Ł. Janura
- 11mar
„Poznajemy zawody”
W ramach innowacji "Poznajemy zawody", która jest realizowana w klasach Ib i IC odwiedziły nas w szkole panie weterynarz. Pani Agnieszka i pani Jagoda przywiozły że sobą kotka "Natalkę" oraz wszelkie akcesoria niezbędne w pracy weterynarza. Opowiedziały dzieciom co trzeba zrobić aby zostać lekarzem zwierząt, jaki cechy musi posiadać weterynarz oraz kogo leczy i w jaki sposób. Panie zapoznały uczniów ze swoją podopiczną "Natalką", która przebywa w weterynarii od kilku miesięcy i szuka domu. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i pani Jagodzie za poświęcony czas i profesjonalne przedstawienie zawodu weterynarza
2
- 11mar
Kolejna odsłona naszej międzynarodowej wymiany listów!
Uczniowie klasy 4c po raz kolejny napisali listy do swoich kolegów i koleżanek z Niemiec . Tym razem podzielili się swoimi refleksjami na temat minionych ferii zimowych . Opowiedzieli, jak spędzili ten czas, jakie mieli plany oraz co najbardziej im się podobało.
Jest to świetna okazja, by poznać, jak dzieci w różnych krajach spędzają ferie.
Projekt koordynują Panie Lidia Rękosiewicz oraz Aleksandra Stanisławska.
- 11mar
Spotkanie z prof. Janem Miodkiem
22 lutego uczniowie z klasy 6a wzięli udział w nagraniu programu Słownik polsko polski. Spotkanie z prof. Janem Miodkiem, językoznawcą z Uniwersytetu Wrocławkiego, autorytetem w dziedzinie poprawności językowej, było ogromnym przeżyciem. Profesor pozdrowił cały Kobylin, który ciepło wspomina i odpowiedział na nasze pytania. Wygraliśmy też w konkursie na najciekawsze pytania książkę. Emisja odcinka odbędzie się 16 marca na kanale TVPolonia.
- 11mar
Zajęcia czytelnicze z książką “Czy mogę się przytulić?
W ostatnich dniach lutego dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach czytelniczych inspirowanych książką “Czy mogę się przytulić?”. To piękna opowieść, która w ciepły i zabawny sposób uczy, jak ważna jest empatia, szacunek do granic innych osób oraz okazywanie uczuć.
Czytanie, rozmowa i biblioterapia
Podczas zajęć wspólnie czytaliśmy tę urokliwą historię, a następnie rozmawialiśmy o tym, czym jest przytulenie, kiedy jest odpowiedni moment na okazywanie uczuć i jak ważne jest pytanie o zgodę. Dzięki elementom biblioterapii dzieci mogły odnieść treści książki do własnych doświadczeń, rozwijać empatię oraz lepiej zrozumieć emocje swoje i innych.
Arteterapia i “przytulaski”
W części plastycznej zajęć każde dziecko rysowało siebie na kartce papieru. Następnie, koledzy i koleżanki dodawali do tych rysunków “przytulaski” – odciskali swoje palce zanurzone w farbie, tworząc ciepłe, kolorowe gesty przyjaźni.
Ta część zajęć miała nie tylko charakter artystyczny, ale także terapeutyczny – uczyła współpracy, budowania relacji oraz wyrażania emocji w kreatywny sposób.
Efekty zajęć
Prace dzieci stały się piękną, kolorową galerią pełną wzajemnej życzliwości i serdeczności. Dzięki takim aktywnościom dzieci rozwijają nie tylko swoje talenty plastyczne, ale także kompetencje społeczne i emocjonalne.
Serdecznie polecam książkę “Czy mogę się przytulić?” jako inspirację do pracy z dziećmi – to wspaniały punkt wyjścia do rozmów o emocjach i relacjach!
Zajęcia z elementami biblioterapii i arteterapii przyniosły wiele radości i ważnych refleksji!
Anita Poprawska
17
- 11mar
II Międzyszkolny Konkurs Twórczości Juliana Tuwima „Rany Julek”
W dniu 20 lutego odbył się II Międzyszkolny Konkurs Twórczości Juliana Tuwima "Rany Julek”, zorganizowany przez naszą szkołę. W konkursie brali udział uczniowie z 6 szkół, z klas 1-3. Po wysłuchaniu recytujących jury przyznało nagrody.
W kategorii wiekowej klasy pierwsze:
I miejsce Wiktoria Marciniak SP Pogorzela,
II miejsce Gniewko Szczepaniak SP Kobylin,
III miejsce Magdalena Snela SP Kobylin, wyróżnienie Helena Kubiak SP Pępowo.
W kategorii wiekowej klasy drugie:
I miejsce Lena Mocydlarz SP Pogorzela,
II miejsce Olga Nowacka SP Zalesie Małe,
III miejsce Stanisław Jankowiak SP Pępowo, wyróżnienie Leon Walkowiak SP Kobylin.
W kategorii wiekowej klasy trzecie:
I miejsce Magdalena Wierzowiecka SP Kuklinów, II miejsce Liliana Nowak SP Pępowo,
III miejsce Nikodem Stanisławski SP Kobylin, wyróżnienie Magdalena Czwojdzińska SP Kobylin.
Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i umiejętności recytatorskich.
Bardzo dziękujemy jury w składzie Urszula Wojciechowska, Aldona Kordus, Anna Rowicka za sumienną ocenę, zaangażowanie i poświęcony czas.
Dziękujemy sponsorom, dzięki którym uatrakcyjniliśmy nagrody i upominki dla każdego uczestnika. Nasi sponsorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Kobylin Tomasz Lesiński, pani Marzena Noelle, pani Katarzyna Adamczak, pani Joanna Grześkowiak, pani Jadwiga Kwiecińska, pan Krystian Kurzawa, pan Paweł Bzdęga, pan Roman Stanisławski.
Dziękujemy również przedstawicielom szkół za tak liczny udział w konkursie oraz dyrekcji GOK w Kobylinie za udostępnienie sali.
3